3 بازی جذاب که کودک شما را نابغه می کند

3 بازی جذاب که کودک شما را نابغه می کند

خلاصه: یکی از بهترین بازی ها برای بالا بردن هوش و تقویت حافظه کودک خود بازی های فکری هستند. بازی‌های فکری می‌توانند کمک به تقویت حافظه  و باعث بالا رفتن هوش و هماهنگی بین مغز و دست می شود.بازی فکری تقویت هوش،بهبود قدرت تخیل ،بالارفتن قدرت تمرکز، افزایش خلاقیت حل مسائل،پرورش تفکر تحلیل گرانه و نقد مسائل اطراف،هماهنگی بین عصب مغز  و عضلات بدنرشد مهارت‌های اجتماعی و شناخت موضوعات اطراف

سه بازی که کودک شما را نابغه می کند

بازی فکری

یکی از بهترین بازی ها برای بالا بردن هوش و تقویت حافظه کودک خود بازی های فکری هستند. بازی‌های فکری می‌توانند کمک به تقویت حافظه  و باعث بالا رفتن هوش و هماهنگی بین مغز و دست می شود.

ویژگی های بازی فکری

  1. تقویت هوش
  2. بهبود قدرت تخیل
  3. بالارفتن قدرت تمرکز
  4. افزایش خلاقیت حل مسائل
  5. پرورش تفکر تحلیل گرانه و نقد مسائل اطراف
  6. هماهنگی بین عصب مغز  و عضلات بدن
  7. رشد مهارت‌های اجتماعی و شناخت موضوعات اطراف

ما سه بازی فکری که باعث بالا رفتن هوش کودک شما می شود به شما معرفی می کنیم

جنگا(بازی برج هیجان)

بازی فکری جنگا یک بازی راحت  اما در عین حال هوشمندانه است. از اختراع این بازی هم کمتر از 30 سال می‌گذرد. جنگا از ۵۴ قطعه چوبی هم‌شکل و هم اندازه تشکیل شده است که طول هر یک از قطعه ها سه برابر عرض آن است.

این متحد بودن  در شکل و اندازه این امکان ربه کودک شما می دهد تا با به‌کارگیری اندکی خلاقیت، اشکال و احجام 3بعدی متنوعی ایجاد کرد باعث بالا رفتن  قدرت تمرکز، خلاقیت و کنترل هوش هیجانی کودک شما شود .

به 3 روش میتوان جنگا را بازی کرد

جنگا

در ابتدای بازی  باید بلوک‌ ها در 18 ردیف‌ سه‌تایی کنار هم چیده شوند. ببعد از چیده شدن بلوک ها کنار هم روند بازی به این‌ گونه شروع می شود که نباید بلوکی از سه ردیف بالایی خارج شود،هر بازی‌کننده فقط می‌تواند از ردیف 1 تا 15 بلوکی را خارج کند، هنگام خارج کردن بلوک، اصلا مکان قرارگیری یا ردیف آن مهم نیست. البته باید به این نکته توجه کرد که هنگام خارج کردن هر بلوک، برج 18 ردیفی فرو نریزد. هر بازی‌کننده بعد از خارج کردن بلوک موردنظرش، آن را در بالا بلوک ها  قرار می‌دهد تا آن ها در کنار هم، ردیف جدیدی را تشکیل دهند.

بازی تا جایی ادامه پیدا دارد که یکی از بازی‌کنندگان باعث ریختن همه بلوک ها شود و روند خارج کردن بلوک‌ها باید فقط با یک دست انجام شود، بازی های پیشرفته بازی‌کنندگان حق امتحان پایداری بلوک را ندارند و باید حتما بلوکی که انتخاب کرده‌اند، را خارج کنند؛ اما در بازی های ساده تر ، بازی کن می‌تواند بلوکی را حرکت دهد و اگر احساس کرد نمی‌تواند آن را خارج کند، بلوک به محل قبلی که بود برگرداند و بلوک های دیگری را خارج کند.

در انتها کسی که باعث بهم ریختن بلوک های برج می‌شود، بازنده است  و فرد قبلی که آخرین بلوک را به درستی از برج برداشته، برنده ی بازی اعلام می شود .

دومینو:

بازی دو­مینو از به وجود آمدن زنجیره دومینو­هاست و با کنار هم قرار دادن  مستطیل‌های کوچک که کنار هم گزاشته می شود  شروع می‌شود وزمانی که یکی از مستطیل ها بیفتد ، به صورت زنجیروار بقیه قطعات هم پشت هم می افتند .
همچنین با قطعات دومینو می‌توان اشکالی که کنار هم تعادل دارند  ساخت.هدف اصلی بازی دو مینو ، تقویت دیداری،هوش، بالا بردن سرعت کار کردن ، هماهنگی بین چشم و عضلات دست  و توان حرکتی بالا می‌باشد.این بازی مناسب برای گروه سنی 3 سال به بالا می باشد که معمولا آموزش حرفه‌ای آن از زمانی که فرزندتان به مدرسه می رود شروع می شودو تا سنین بالاتر ادامه پیدا می کند.

 لگو(خانه سازی)

در بازی لگو میتوان قطعات چوبی را در کنار هم به صورت افقی و یا عمودی چیدمان کرد و سازه هایی با خلاقیت درست کرد. این بازی برای رشد مهارت دستی و خلاقیت ذهنی ، تمرکز و کنترل هوش هیجانی وتقویت هماهنگی بین چشم و دست بیسار برای کودک تاثیر گزار است.

جنگا

جنگا

 

روبیک

در هر مکعب بازی روبیک کلاسیک ۶ وجه که  در هر وجه ۹ تکه و هر طرف یک رنک را تشکیل داده است ، که جمعا 6 رنگ می شود که رنگ‌بندی آن شامل: سفید،زرد، نارنجی، قرمز،آبی،سبز است. معمولاً این بازی به ذو مدل مبتدی و پیشرفته می باشد که روش مبتدی از 8 مرحله تشکیل شده  که  دارای 8 فرمول حل بازی است اما بازی پیشرفته روبیک دارای ۴مرحله و بیش از 120 فرمول حل بازی است

ترتیب بازی  این پازل به شما این امکان را می‌دهد که در هر وجه به‌طور جداگانه رنگ‌های دیگر را بهم بریزید و در نهایت هدف این بازی این است که تمام رنگ‌های آن در وجه خود و به صورت درست در کنار هم چیده شود.

در سال های اخیر این مکعب روبیک ساده به شکل های پیشرفته و متنوعی درست شده است، از جمله: ۲×۲×۲ (مکعب جیبی، مکعب کوچک یا مکعب یخی)، ۳×۳×۳ (مکعب استاندارد)، ۴×۴×۴ (انتقام روبیک، یا مکعب استاد) و ۵×۵×۵ (روبیک پرفسور ها) و به اخیرا در سایز های بزرگتری درست شده است ، (6×6 7×7) بزرگترین مکعبی که درست شده‌است 33x33x33 می‌باشد که کتاب گینس هم به ثبت رسیده است .

 

مکعب روبیک

مکعب روبیک

 

سودوکو

سودوکو برگرفته از یک کلمه ژاپنی یعنی سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو به معنی «ارقام باید تنها باشند» می باشد.  بازی سودوکو  تغریب به 30 سال است که بیشترئمردم  جهان هم با بازی سودوکو آشنا شده‌اند و در عصر حال یکی از محبوب‌ترین بازی‌های فکری به شمار رفته است.

در اصل  سودوکوی از  یک جدول 9 در 9 تشکیل شده است  که مدل های ساده تر و راحت آن هم که با جدول های  کوچک‌تر می باشند که برای کودکان دبستانی مدل ساده تر بازی مناسب می باشد که برای شروع یاد گیری این بازی میتوانند از جدول ساده شروع کنند.

بازی سودوکو باعث تقویت حافظه  می شود، به همین خاطر بازی سودوکو  در بسیاری از مسابقات جهانی به جهت سنجش فکر کردن استفاده می شود و در بسیاری از برنامه های بزرگ جهانی و فستیوال های بزرگ، به عنوان اولین رتبه جهانی در بین بازی ها فکری دست یافته است.

هدف از بازی کردن سودوکو این است که اعداد ۱ تا ۹ را به شکلی در خانه های جدول قرار دهید که هر عدد فقط یکبار در هر سطر از مربع های کوچک های ۳×۳ تکرار شود، که این نوع سودوکو را سودوکوی کلاسیک می نامند.
برخی از ویژگی های سودوکو با مختصر برای شما توضیح می دهیم:
– دارای جوابی منخصر به فرد است
– تنها بر اساس منطق استدلال است نه از روس حدس
– به تنهایی این بازی را می توانید بازی کنید

– از سنین دبستان به بالا می توانند این بازی را انجام دهند
– بر اساس هر سن طراحی بازی متفاوت می شود و درجه بندی آسان و سخت دارد که هر کدام قانون مختص به خود را دارند.

سودوکو را از سه جهت میتوان دسته بندی کرد. یکی از این جنبه های آن این است که  با ساختار فیزیکی جدول و تعداد خانه های آن که طراحی خای متفاوتی را دارند.از دیگر موارد آن با اعمال قوانین مختلف در بعضی از جداول گوناگون, بدون تغییر در قوانین اصلی و بنیادین این بازی در رابطه می باشد.

و در نهایت جنبه سوم در اختلاف بین  انواع سودوکو مرتبط است با رتبه بندی از درجه اسان تا دشوار این بازی.

سودوکو

سودوکو

 

تضمین
بهترین قیمت

ارسال
به سراسر کشور

ضمانت
اصل بودن کالا

پرداخت
در محل

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0