فواید بازی با لگو برای کودکان

فواید بازی با لگو برای کودکان

خلاصه: گو از قطعات کوچک با رنگ آمیزی های متنوع ساخته شده و معمولا از جنس کائوچوی یا پلاستیکی است که می‌توان آنها را به راحنی یکدیگر وصل کرد و اجسام متنوعی درست کردبه دلیل چند بعدی بودن بازی لگو باعث خلاق شدن کودک می شود. بازی لگو باعث بالا رفتن مهارت های فکری و ارتباطی کودک می شود. بازی لگو باعث می شود کودکانی خلاق و با تمرکز بالا  داشته باشید.

فواید بازی لگو برای کودکان

تعریف بازی لگو:

لگو نام تجاری نوعی اسباب‌بازی است که توسط گروه لگو در شهر بیلوند دانمارک تولید می‌شود. کلمه لگو به معنی جمع آوری و خوب کنار هم چیدن قطعات لگو می باشد.

لگو از قطعات کوچک با رنگ آمیزی های متنوع ساخته شده و معمولا از جنس کائوچوی یا پلاستیکی است که می‌توان آنها را به راحنی یکدیگر وصل کرد و اجسام متنوعی درست کرد.این اجسام شامل مدل‌های ساده مانند خانه و قطار و کشتی و شخصیت های انیمیشنی یا مدل‌های پیشرفته مانند ماشین‌های شامل جعبه‌دنده و موتور و سیستم‌های های مکانیکی هستند

البته نکته مهم و جذاب این بازی در آن است که برای کودکان تکراری و خسته کننده نمی شود و به وسیله قطعات های لگو می‌توانند بی‌نهایت شکل های متنوع  و جدید و خارق العاده  بسازند. همین چیدمان بازی لگو باعث شده تا این بازی  مورد توجه و علاقه کودکان و نوجوانان قرار بگیرند.

لگو

لگو

 

سنین مناسب بازی لگو:

بازی لگو برای سنین مختلف ساخته شده و دارای مدل های گوناگون بر اساس هر سن درست شده است. هنگام انتخاب لگو مناسب برای کودک حتما به سن و تواناهایی های ذهنی وقدرت فکری او  دقت داشته باشید تا لگو مناسبی در اختیارش گذاشته شود و برایش خسته کننده نشود.

همچنین لگو در سایزهای مختلفی وجود دارد و لگوهایی که سایز بزرگ هستند و رنگ های مختلف و متفاوتی دارند برای کودکان زیر 3 سال مناسب است. لگوهایی که داری قطعات کوچک و ریز هستند برای کوذکان زیر 3 سال اصلا مناسب نیست ،زیرا کودکان در این سن برای شناخت هر شی ار راه دهان ارتباط می گیرند.

هر چه سن کودک شما بیشتر باشد، قطعات لگو کوچک تر و پیشرفته تر میشود اما هرچه سن کودک کمتر باشد قطعات لگوبزرگ تر و تعداد آن کمتر می شود.

اسباب‌بازی‌های ساختنی  مثل وسایل برای خانه سازی  ، مگ های مغنایسیو و بازی لگو برای کودکان باعث ایجاد فرصت‌های جدید هیجان انگیز برای کودک می شود. این بازی‌ها  برای پیشرفت توانایی هایکودکان بسیار می تواند مفید باشد.

بازی با لگو و بلوک های ساختنی می‌تواند توانایی‌های کودکان از جمله: بالا بردن قدرت های حرکتی، مهارت‌های مکانی، بالا بردن قدرت  زبانی و حل مسائل  را به کودک می دهد.

14 فواید بازی با لگو برای کودکان:

1- به دلیل چند بعدی بودن بازی لگو باعث خلاق شدن کودک می شود.

2-بازی لگو باعث بالا رفتن مهارت های فکری و ارتباطی کودک می شود.

3-بازی لگو باعث می شود کودکانی خلاق و با تمرکز بالا  داشته باشید.

4-بازی لگو باعث نقویت حافظه و کنترل هوش هیجانی کودک می شود.

5-باعث تقویت انگشتان دست و هماهنگی بین دو دست می شود .

6-از مهم ترین فواید بازی لگو باعث بالا رفتن قدرت تصور و داستا سازی می شود.

7-آزادی عمل در بازی لگو باعث خلاقیت و خلق اجسام جدید می شود

8- در سنین پایین قبل از دبستان کودکان می توانند با کنار هم قرار دادن قطعات لگو با اشکال هندسی آشنا شوند.

9-بازی لگو باعث بالا رفتن قدرت تمرکز  می شود.

10-از دیگر فواید مهم این است که باعث هماهنگی بین چشم و دست می شود.

11-در اعتماد به نفس کودک می تواند تاثیر گذار باشد.

12-  این بازی، قوانین مکانیک را به کودک یاد می دهد.

13-بازی لگو می تواند به صورت گروهی انجام شود و همین امر موجب بالا رفتن ارتباط اجتماعی کودک می شود.

14-لگوها به راحتی نمی‌شکنند واز بین نمی روند. برای همین تا مدت خیلی زیادی می تونان استفاده کرد.

با بازی لگو می توانید به کودک خود مهارت های دیگری هم آموزش بدهید، از جمله:

1-در بازی لگو با کودک خود مشارکت داشته باشید و برای هر تکه ای ک کوکتان آن را می ساز از او بخواهید به آن شخصیت ببخشد و برای آن داستا بسازذ و طبق داستان بازی را پیش ببرد.

2-از او بخواهید اشکال جدید را بسازد  تا ذهن خود را به چالش بکشد که می تواند به قدرت تخیل و تمرکز کودک کمک کند.

آزمایش های که برروی لگو انجام شده تا قدرت توانایی های ذهنی و فضایی را بسنجند:

محققان پس از چندین جلسه های که برگزار کردند از بازی های ساخت و ساز و لگو  توانستند  توانایی‌های چرخش ذهنی کودکان را بررسی کنند و به این نتیحه رسیدند که  باعث بهبودی قابل توجهی را در سرعت و دقت کودک می شود.علاوه بر این، اسکن مغز آنها از افزایش توانایی های آن ها در زمینه‌های مربوط به  پردازش فضایی را نشان داد.

بازی لگو می تواند بر آینده شغلی و تحصیلی کودک هم تاثیر گذار باشد

بنا بر تحقیقات انجام شده  می بینیم که  کودکانی که با اسباب بازی های ساختنی مانند بلوک های ساخت و ساز و یا لگو ها بازی می کردند که بتوانند اجسام جدیدی بسازند  قدرت هوش ریاضی و منطقی بالا تری داشته اند .

موسسه تحقیقات علوم محیطی نشان می‌دهد  که بازی‌های که هر فرد در سنین کودکی خود انجام داده تاثیر بسیار زیادی در شکل‌گیری مهارت‌های محیطی فرد دارند و همین توانایی ها  زمینه ساز  قدرت بیشتر و موفقیت‌های فرد در زمینه‌هایی مختلی  از جمله علوم و مهندسی ومکانیکی  هستند. همچنین کودکانی که بیشتر با بازی های ساخت و ساز سرگرم بودند  رفتار مناسب  بهتری در آزمون های استدلال تجسمی داشته اند که بوانند هر شئی را در حالت چرخش و در حال حرکت تجسم کنند .

قبل از خرید لگو برای هر سن به نکاتی باید توجه داشته باشید:

1- در سنین پایین به علایق کودک خود توجه کنید.

2- به سن کودک برای خرید لگو دقت کنید که متناسب با سن کودک باشد.

3-حتما به جنس  و رنگ های بکار رفته در لگو در شناسنامه لگو  توجه کنید که از مواد غیر سمی و رنگ های غیر شیمیایی و دارای استاندارد های بهداشتی باشد تا ضرری نداشته باشد.

 

 

 

تضمین
بهترین قیمت

ارسال
به سراسر کشور

ضمانت
اصل بودن کالا

پرداخت
در محل

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0