مجموعه داستان های لئو لیونی

مجموعه داستان های لئو لیونی

خلاصه: لئو لیونی، در ۵ می ۱۹۱۰، در آمستردام هلند متولد شد.لیونی از کودکی بر آن شد تا در بزرگسالی هنرمند شود. او راهش را با مطالعه آثار هنرمندان نامی در موزه های محلی آغاز کرد و در طراحی و به ویژه طراحی از طبیعت هم چیره دست شد. لیونی از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰، در […]

لئو لیونی، در ۵ می ۱۹۱۰، در آمستردام هلند متولد شد.لیونی از کودکی بر آن شد تا در بزرگسالی هنرمند شود. او راهش را با مطالعه آثار هنرمندان نامی در موزه های محلی آغاز کرد و در طراحی و به ویژه طراحی از طبیعت هم چیره دست شد. لیونی از سال ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰، در دانشگاه زوریخ تحصیل کرد و بی درنگ دفتر تبلیغاتی خود را به راه انداخت و آثار خود را به نمایش و فروش گذاشت. لیونی تحصیلاتش را ادامه داد و در سال ۱۹۳۵، موفق به گرفتن مدرک دکترا در رشته اقتصاد، از دانشگاه جنوای ایتالیا شد.

لیونی با کوچ به آمریکا در سال ۱۹۳۹، به سرعت خود را به عنوان مدیرهنری، نقاش، روزنامه نگار و پژوهشگری با استعداد مطرح کرد. بیشتر کارهای لیونی تا سال ۱۹۵۹، بر طراحی گرافیک و نقاشی متمرکز بود. در همین سال، نخستین کتاب مصور او برای کودکان منتشر شد. “آبی کوچولو و زرد کوچولو” که لیونی بر اساس سفری با قطار برای سرگرمی نوه اش نوشته بود، مسیر زندگی لیونی را تغییر داد و او را به عنوان نویسنده و تصویرگر موفق و توانا کتاب های کودکان معرفی کرد. از میان کارهای لیونی، برخی از آن ها مانند “کرم اندازه گیری”، “سوئیمی”، “الکساندر و موش کوکی”، “کورنلیوس” و چند اثر دیگر جایزه های فراوانی را در زمینه ی ادبیات کودک از آن خود کردند. در دهه های گذشته، لیونی یک نویسنده- تصویرگر برنده بوده است و برای یک کتاب دو جایزه می برد. لیونی در سال ۱۹۵۹، جایزه بهترین تصویرگر نیویورک تایمز را برای نخستین کارش؛ آبی کوچولو و زرد کوچولو، از آن خود کرد. این جایزه در سال های ۱۹۶۷ برای سوئیمی و ۱۹۶۸ برای فردریک هم نصیب او شد. هم چنین، شورای جایزه کتاب یادبود کالدکت چندین بار به خاطر کرم اندازه گیر؛ سوئیمی، فردریک، الکساندر و موش کوکی او را ستایش کرده است. این کتاب ها به علاوه ماهی، ماهی است (۱۹۷۰)، جایزه انجمن کتابخانه امریکا را به خود اختصاص دادند و مرکز جرج جی. استون برای کتاب های کودکان، در سال ۱۹۷۶، به لیونی به سبب مجموعه آثارش جایزه ای اهدا کرد.
لئو لیونی یازدهم اکتبر ۱۹۹۹ درگذشت.

تضمین
بهترین قیمت

ارسال
به سراسر کشور

ضمانت
اصل بودن کالا

پرداخت
در محل

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0