اسباب بازی های مناسب نوزادان

اسباب بازی های مناسب نوزادان

خلاصه: اسباب بازی های مناسب نوزادان  آیا می دانید که زمان بازی نیز قسمت عمده ای از پیشرفت کودک شما است؟ از رشد شناختی و جسمی تا رشد عاطفی و اجتماعی  اهمیت بالایی دارد   کودکان در هر سنی  حتی نوزادان می توانند در مورد خود و دنیای اطراف خود بیاموزند . بازی با کودک می تواند […]
بازی های مناسب نوزادان

بازی های مناسب نوزادان

اسباب بازی های مناسب نوزادان

 آیا می دانید که زمان بازی نیز قسمت عمده ای از پیشرفت کودک شما است؟ از رشد شناختی و جسمی تا رشد عاطفی و اجتماعی  اهمیت بالایی دارد 

 کودکان در هر سنی  حتی نوزادان می توانند در مورد خود و دنیای اطراف خود بیاموزند . بازی با کودک می تواند او را برای رسیدن به نقاط بالاتر کمک کند که مغز آنها به سرعت رشد کند! به خصوص در ماه های ابتدایی ،هرروز زمانی را برای نشستن روی زمین و بازی کردن و شعر خواندن با کودک خود اختصاص دهید.

هنگام انتخاب اسباب بازی برای کودک خود ، به اسباب بازی های ساده و ایمن توجه کنید که که کودک را به کشف بازی بیشتر تشویق می کند تا اینکه وسیله ای پیچیده به او بدهید . بازی هایی مانند  جغجغه و سایر اسباب بازی ها ، توپ ها ، وسیله هایی که بدن کودک را به حرکت در می آورد و باعث  تشویق نقاط عطف رشد او در شش ماهه اول کودک می شود. 

اسباب بازی ها اگرچه باید سرگرم کننده باشند ، اما باید مناسب سن کودک بازی های حرکتی و ایمن  باشند.

ویکی پاناکیونه ، دکترای روانشناسی کودک ، بنیانگذار موسسه bet به والدین می گوید: “بازی در رشد اجتماعی ، روحی ، جسمی و عاطفی کودکان بسیار مهم است.” “باید از اسباب بازی ها به عنوان ابزار یادگیری رشد استفاده کرد.

Panaccione می گوید: “هنگامی که یک اسباب بازی بیش از حد خاص باشد ، محدود کننده است و توانایی استفاده از تخیل را در کودک سلب می کند.”

“بهترین اسباب بازی ها اغلب ساده ترین اسباب بازی ها هستند – مانند بلوک و قطعه های لگو و قطعات چوبی برای ساختن و اینک بتوانند آن را بهم بزنند و با استفاده از خلاقیت خود اشیا جدیدی را بسازند

زیرا به کودکان اجازه می دهد خلاق و خودجوش باشند.”

صفر تا ۳ ماهگی

کودک کوچولوی شما این توانایی را دارد که با استفاه از حس لامسه، شنوایی و بویایی خود با محیط اطرافش آشنا شود. اسباب‌بازی‌های رنگارنگ و پیچیده در این سن به او کمکی نمی‌کند. تنها کافی است چند اسباب‌بازی خیلی ساده و قابل شستشو را دورش بگذارید یا او را تاب دهید و با او صحبت کنید و برایش شعر بخوانید؛ همین وسایل و کارهای خیلی ساده و راحت موجب تکامل حواس فرزندتان می‌شود.

کودک زیر ۳ ماه نمی‌تواند تحرک چندانی داشته‌باشد در عوض با چشم‌های بامزه‌اش تمام دنیا را کنجکاوی و کندوکاو می‌کند.

بازی با آیینه

نوزادان عاشق دیدن بازتاب خود هستند ، حتی اگر آنها دقیقاً آنچه را که نگاه می کنند درک نکنند تصوری نداشته باشند از اینکه خودشان را در آیینه میبینند . قرار دادن آینه مخصوص کودک در مقابل کودکتان می تواند به رشد و تقویت قوه بینایی او کمک کند. همچنین می توانید آیینه را در قسمت های دیگر اتاق هم قرا دهید این کار با عث تحریک بیشتر قوه بصری کودک می شود .

می توانید خودتان هم با کودکتان جلو آیینه بروید و برای اون شکلک در بیاورید تا او بیشتر توجه کند

اسباب‌بازیهایی با تضاد های رنگی 

اسباب‌بازی‌هایی که (کنتراست) تضاد رنگی قابل‌توجهی دارند حس بینایی و تحرک کودک را بیشتر تحریک می‌کنند و همچنین موجب تکامل مهارت‌های حرکتی کودک می‌شوند زیرا کودک با دیدن این رنگ‌های متضاد ترغیب می‌شود که به آن‌ها لگد بزند یا دستش را به آن‌ها برساند.

عروسک های نرم 

عروسک‌ها و کتاب های پارچه‌ای، مخملی، که برخی هم موزیکال هستند و یا جغجغه دارند برای نوزادان  زیر ۳ ماه خیلی می تواند جذاب باشد زیرا دو حس لامسه و شنوایی او را تحریکو تقویت  می‌کند.

. نکته ای بسیار مهم می باشد این است  نباید از عروسک هایی که در گوش یا دم آنها سیم وجود دارد استفاده کنید. زیرا ممکن است سیم از داخل آن خارج شده و به نوزاد آسیب برساند.

همه قسمت های این بازی ها و عروسک ها باید دوخته شده باشند. عروسک های نرمی که چشم و دهان پلاستیکی دارند خطرناک هستند و ممکن است باعث خفگی نوزاد شوند. علاوه براین توجه داشته باشید نوزاد می تواند زنگوله، دکمه، ربان، یا بند عروسک را جدا کرده و وارد دهان خود کند.

 

 نوزاد 3ماهه تا 6 ماهه

نقاط عطف رشد کودک در شش ماه اول برخی نقاط عطف اساسی وجود دارد که کودک شما طی شش ماه اول شروع به ضربه زدن می کند. (به خاطر داشته باشید که هر نوزادی با سرعت فردی خود رشد می کند ؛ اینها یک راهنمای کلی است ، اما در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی در مکالمه با پزشک متخصص اطفال خود دریغ نکنید.) با توجه به CDC و اینکه چگونه بازی می تواند به شما کمک کند:

نوزادان از دیدن اشیا رنگ روشن و شاد لذت می برند بخصوص اگر موزیکا باشند و یا حرکت کنند. این نوع اسباب بازی ها می توانند زندگی را برای نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه لذت بخش تر کنند. فقط باید توجه داشته باشید تا زمانی که نوزاد خودش قادر به نشستن نیست، می توانید از این اسباب بازی استفاده کنید. همچنین نوزادانی که به سختی به خواب می روند، بهتر است از این بازی ها استفاده نکنند.

نوزاد 6ماهه تا 9 ماهه

چهل دقیقه موسیقی تکرار نشدنی و شش ژانر برای سرگرمی عالی برای گوش های کوچک انتخاب کنید. چه هنگام بازی شیاردار باشد و چه هنگام خواب آرامش بخش باشد ، نوزادان عاشق تماشای رقص موجودات علفزار دوستانه در بالا هستند. و هنگامی که کودک شما برای موبایل بیش از حد بزرگ می شود ، قسمت پایین آن برای یک جعبه موسیقی قابل حمل و نوپا و جداگانه جدا می شود.

بازی های حرکتی و موزیکال

کودکان در این سن توانایی لازم برای مهار کردن حرکات گردن و سرشان را دارند. اسباب بازی های موزیکال و حرکتی برای نوزادان ۶ تا ۹ ماهه‌ خیلی مفید است به دلیل اینکه موجب هماهنگی بین حرکات چشم و مغز می شود و اندام‌های او را تقویت می‌کنند و باعث می‌شوند کودک از حرکات دست و پا خود  آشنا شود و بیشتر استفاده کند. البته زمان استفاده از این اسباب‌بازی‌ها باید محدود باشد و از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بیشتر نشود چون باعث می شود کودک شما خسته شود و برایش کسل کننده شود .

اسباب‌بازی‌های لگو و ساختنی

انواع خانه‌سازی قطعات لگو، حلقه‌ها و گوی‌هایی که باید به‌نوعی روی هم یا کنار هم چیده شوند برای این کودکان مناسب هستند. فرزندتان کم‌کم از شما یاد می‌گیرد این اجزا را روی هم بچیند یا اصلاً آنچه شما برایش ساخته‌اید را خراب کند و بهم بریزد و دوباره از نو شروع به ساختن کند . این اسباب‌بازی‌های ساده مفاهیم حجم و رنگ و تناسب‌های فضایی را به فرزندتان آموزش می‌دهند.

عروسک حمام

نوزاد 3 ماهه تا 6 ماهه هر چیزی را که بتواند در دست می گیرد و دوست دارد صدای آن را در بیاورد. این اسباب بازی ها برای بازی در وان حمام بسیار مناسب هستند.

 دندانگیر

لثه ی اطراف دندانی که قرار است دربیاید متورم شده و در طول این مدت نوزاد دلش می‌خواهد یک شی سفت و سخت مانند دندان‌گیر را فشار دهید. بنابر اعلام آکادمی اطفال آمریکا اولین دندان نوزاد بین ۴ تا ۷ ماهگی می‌روید
و دندان‌گیر در طول این مدت کمک زیادی به شما و نوزادتان خواهد کرد.

دندادن گیر اوپس

دندادن گیر اوپس

زمانی که نوزاد در لثه خود احساس خارش می کند، هیچ چیز به اندازه گاز زدن یک حلقه پلاستیکی سفت به او آرامش نمی بخشد. این حلقه ها را در یخچال نگهداری کنید تا هنگامی که نوزاد می خواهد آن را گاز بگیرد احساس بهتری داشته باشد اما دندانگیر ها را در فریزر نگذارید زیرا دمای پایین فریزر به دهان و لثه های حساس نوزاد آسیب می رساند.

نوزاد 9ماهه تا 12 ماهه

کودک با انرژی و کنجکاو شما تمام تلاشش را می‌کند که خودش را بالا بکشد تا کم‌کم راه بیافتد و از هر چیزی بالا برود. او همچنین اولین کلمه‌های زندگی‌اش را به زبان می‌آورد. بهترین اسباب‌بازی‌ها برای بچه‌های با این سن‌وسال آن‌هایی هستند که کودک را به حرکت و جستجو وادارمی‌کنند.

 جغجغه 

جغجغه وسیله ای است که به قوی بصری و شنوایی کودک خیلی کمک می کند. می توانید بعضی وقت ها آ« را دوتر از کودک خود بگذارید و آن را به صدا در بیاورید  و کاری کنید که کودک به صدای آن واکنش نشان دهد و تحریک شود و به دنبال صدا بگردد .

نوزاد از به صدا در آوردن اسباب بازی لذت می برند. او در این سن به موسیقی و بازی های موزیکال علاقع بسیاری دارد  جغجغه باید جنس محکمی داشته باشد و در ساخت آن قطعات کوچک به کار نبرده باشند و از ماود غیر شیمیایی و سمی باشد چون کودک در این سن هر چیزی را به سمت دهان خود میبرد.

 کتاب های پارچه ای 

کتاب خواندن در هر سنی برای کودک اهمیت و ارزش بالایی دارد.کتابهای پارچه ای انتخاب مناسبی برای نوزادان در این سن هستند زیرا اگر آنها را وارد دهان خود کند، مقاومت بیشتری دارند. همچنین نوزاد از بازی با انواع کتاب های پارچه ای لذت فراوانی می برد. نوزاد براحتی می تواند شکل های برجسته آن را لمس کند و لذت ببرد.

گوش دادن به صدای مادر و پدر به رشد شنوایی نوزاد را تقویت می کند برای یادگیری آهنگ زبان کمک کرده و او می تواند تفاوت زیر و بمی صدا و آوا را در لهجه ایی که شما با آن صحبت می کنید یا آواز می خوانید تشخیص دهند. آواز خواندن و صدا در آوردن همراه نوزاد برای او بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

قرار دادن کودک روی یک تشک مخصوص فعالیت می تواند به شما کمک کند تا زمان شکم را برای همه کمی راحت تر کند – و این سالن ورزشی Lovevery راهی برای پیشبرد است. با تفکر طراحی شده و مبتنی بر تحقیق ، با کودک شما رشد می کند و نقاط عطف رشد را در طول مسیر تشویق می کند. همچنین همراه با راهنمایی است که شما را در بازی مناسب صحنه راهنمایی می کند. فقط نقطه ضعف؟ ارزان نیست Lovevery همچنین دارای کیت های بازی تکاملی است.

صفحات” نرم و با کنتراست بالا که همراه با ویژگی های تحریک کننده حسی مانند روبان ، صفحات چروک دار ، فلپ و آینه هستند ، توجه کودک را به خود جلب می کنند و چرخاندن آن برای دستان کوچک آسان است. و پس از اتمام خواندن کودک ، کتاب برای سرگرمی بیشتر به یک خانه بازی ایستاده تا می شود.

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0