اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم؟

اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم؟

خلاصه: اوقات فراغت کودک ،زمانی است که کودک کارهای که مورد علاقه خود را انجام می دهد و لذت میبرد. حتما هم باید برای پر کردن اوقات فراغت کودک هزینه های زیادی را کرد یا آن ها را در کلاس هایی ثبت نام کنید که شهریه های بالایی را داشته باشد ، با ساده ترین کار ها هم می توان کودکان را سرگرم کرد . برای اینکه کودک در زمان اوقات فراغت خود بتواند بهره لازم را داشته باشد که در کنار بازی و سرگرم شدن کودک بتواند در کنار این ها آموزش هم ببیند و برایش لذت بخش هم باشد باید پدر یا مادر برنامه ریزی درستی را برای کودک خود داشته باشد . برای این برنامه ریزی هم از کودک خود کمک بگیرید و علایق او را در نظر بگیرید که چکار هایی را دوست دارد انجام دهد.
اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم؟

اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم؟

 

اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم؟

اوقات فراغت کودک ،زمانی است که کودک کارهای که مورد علاقه خود را انجام می دهد و لذت میبرد. حتما هم باید برای پر کردن اوقات فراغت کودک هزینه های زیادی را کرد یا آن ها را در کلاس هایی ثبت نام کنید که شهریه های بالایی را داشته باشد ، با ساده ترین کار ها هم می توان کودکان را سرگرم کرد .

پر كردن اوقات فراغت

برای اینکه کودک در زمان اوقات فراغت خود بتواند بهره لازم را داشته باشد که در کنار بازی و سرگرم شدن کودک بتواند در کنار این ها آموزش هم ببیند و برایش لذت بخش هم باشد باید پدر یا مادر برنامه ریزی درستی را برای کودک خود داشته باشد . برای این برنامه ریزی هم از کودک خود کمک بگیرید و علایق او را در نظر بگیرید که چکار هایی را دوست دارد انجام دهد.

در این برنامه ریزی بایدبه چند نکته  دقت کنید :

1-برنامه ریزی باید طوری باشد که استرس کودک را کاهش دهد

2-برای جلوگیری از افسردگی و بهبود تحول روان شناختی کودک باشد.

3-در برنامه ریزی برای کودک از برنامه هایی که ورزشی هم هستند نوشته شود .

روش های پر کردن اوقات فراغت کودکان

_ برای سرگرم کردن کودکان و خاطره انگیر کردن زمان اوقات فراغت کودک به روش های مختلفی می توانید کودک خود را سرگرم کنید.

_ می توانید کودک خود را در کلاس های آموزشی و بازی هر فصل بسته به علاقه کودکتان آن را ثبت نام کنید البته این را در نظر بگیرید که اصلا به  کودک خود اجبار نکنید که کلاس برود.

_ خانواده باید برای پر کردن اوقات فراغت کودک همراه او باشد و در مسیر درست او را همراهی کند، اما نه اینک به جای کودک تصمیم گرفته شود  و به او اجبار کنید که این اشتباه بزرگی است چون ممکن است اثرات نا مطلوبی را برای کودک به جای بگذارد.

_ در برنامه ریزی خود به کودکتان حق انتخاب بدهید

_ به خواب فرزند خود  اهمیت دهید : در زمان مدرسه فشار های زیاد که باعث استرس برای کودک می شود  به او وارد میشه مانند : فشار های روانی  انجام تکالیف مدرسه ،استرسی  که در دوران امتحانات هستند و صبح زود بیدار شدن ، کودکانی که در روزهای تابستانی خواب کمتری دارند  ممکن است افسرده شوند و موفقیت های کمتری را کسب کنند.

اوقات فراغت کودکان را چگونه پر نیم ؟

اوقات فراغت کودکان را چگونه پر کنیم ؟

شرکت در کلاس های تابستانی

کلاسهای تابستانه برای کودک اگر به اجبار و تحمیل نشود می تواند برای کودک هم بسیار مفید باشد و اعتما به نفس او را بالا ببرد ارتباط اجتماعی کودک را افزایش دهد. اگر کودکان بیشتر اوقات فراغت خودشان را صرف موبایل و یا کامپیوتر وتلویزیون کنند موجب بی تحرکی کسل بودن و دور از اجتماع قرارمی گیرند اما اگر در کلاس های بیرون شرکت کنند مانند کلاس شنا باعث اهمیت بالا رفتن تحرک کودک می شود .

اگربه درستی کلاس های مناسب کودکتان را انتخاب کنید باعث رشد استعدادها کودک می شود و او را بیشتر به سمت اتفاقات مثبت می برد  و باعث  توانایی‏ کودکان می شود.

 

سرگرمی های کوچک و ساده

در تابستان می توانید با همکاری کودک خود کارهای خانه را انجام دهید که میتوان یمی از مهم ترین کارهایبرای گذراندن اوقات فراغت کودک خود باشد چون در حین این که سرگرم می شوند مشارکت در کارهای خانه را هم یا می گیرند. مثلا در زمانی که غذا و یا کیک درست می کنید کودکتان را مشارکت دهید و او را راهنمایی کنید تا با کمک شما کار ها را خیلی راحت انجام دهد.

همچنین در مرتب کردن اتاقشان آن ها را تشویق کنید تا این کار برایشان دلنشین شود یا جاییزه ای در نظر بگیرید برای تمیز کردن اتاقش که زمانی که مرتب شد به او هدیه ای دهید.

یکی دیگر از بازی هایی که می توانید در خانه انجام دهید و خیلی هم ساده می باشد ، حباب درست کردن،  پازل درست کردن که  می توانید همه اعضای خانواده در درست کردن پازل مشارکت داشته باشید ، بازی اسم و فامیل، منچ و مارپله، انجام پانتومیم با اعضای خانواده ، خمیر بازی، دوز، شطرنج، 20سوالی، دبرنا وغیره  است که بسیار مفرح می باشد و کودک می تواند خاطرات خوبی را در کنار خانواده داشته باشد و باعث تقویت ذهن و خلاقیت کودک می شود.

بازی های دسته جمعی

برای پر کردن اوقات فراغت کودک خود  می توانید وسایل نفاشی را برای او بگذارید و او را به نقاشی کشیدن تشویق کنید البت که بیشتر کودکان عاشق نقاشی کردن هستند که نقاشی کردن باعث خلافیت کودک و آزادی ذهن کودک می شود .می توانید برای جذابیت بیشتر اینکار از مقوا های بزرگ استفاده کنید و همه اعضای خانواده در نقاشی کردن همراه کودک خود شوید، و حتی می توانید از کتاب های رنگ آمیزی هم استفاده کنید تا کودک با رنگ کردن آن هت سرگرم شود .

درست کردن کاردستی و برش مقوا از دیگر کارهای جذاب برای کودک می باشد که می توانند با کاردستی درست کردن تجربه های خوبی را کسب کنند . که شما می توانیدبا استفاده از پارچه و کاموا و دکمه و یا وسایلی در خانه دارید شخصیت های کارتونی و عروسک بسازید و یا از کودک خود بپرسید که چه شخصیتی را دوست دارد که درست کند تا باهم آن را انجام دهید حتی می توانید  زمانی که این عروسک هارا درست کردید با آن نمایش عروسکی بسازید و در حین بازی کردن نمایش حتی نکاتی هم که می خواهید به کودک خود آموزش دهید را بگویید.

ورزش کردن

برای پر کردن اوقات فراغت کودک خود می توانید ساعتی را همراه با کودک هود به ورزش کردن  اختصاص دهید مثلا می توانید مبل هایتان را جمه کنید و فضای باز تری را برای ورزش کردن در خانه ایجاد کنید  و یا پیاده روی بروید یا ورزش های که مورد علاقه کودکتان و خودتان می باشد را انجام دهید .

می توانید روزهای تعطیل به همراه خانواده به کوه نوردی بروید تا خاطرات خوب را در ذهن کودک خود ثبت کنید که علاوه بر اینکه  این ورزش مفرح و باعث شادابی می شود ،موجب سلامتی و تباسب اندام هم می شود

مهمانی رفتن

یکی از راه های پر کردن اوقات فراغت کودکان ، می توانید به جشن مهمانی هایی بروید که کودک می تواند با هم سن و سال خودش بازی کند و ساعاتی خوشی را داشته باشد و خودتان  هم می توانید هر از چند گاهی مهمانی های کوچکی را بگیرید که می دانید کودکتان در آن جمع سرگرم می شود به او  خوش میگذرد  و می توانید غذاهایی که کودکان دوست دارد در مهمانی ها  درست کنید .

کارتون و برنامه های آموزنده

برای سرگرم کردن کودک خود در زمان اوقات فراغت می توانید برای او چند فیلم کارتونی یا فیلم های آموزنده که به صورت کارتونی هستند که مناسب  کودکتان می باشد را تهیه کنید تا او تماشا کند.

شما می توانید به کودک خود اجازه انجام دهید تا بازی کامپیوتری یا پلی استیشن را به اندازه  زمان کمی که خودتان در نظر دارید و یا برای مثال نیم ساعت به او بدهید اما نگذارید او به این بازی ها عادت کند و بیش از نیم ساعت به بازی کامپیوتری اختصاص ندهید .

ما به شما تعدای از بازی های که کودکتان را سرگرم می کند معرفی می کنیم :

بازی های کودکان  تا  1تا 3 سال :

1_قطار چو چو تامی

2_سفینه اشکال تامی

3_اسباب بازی چرخ و فلک خرس تولو

بالای 3 سال :

1_بازی جورچین آموزشی مفهوم ترتیب

2_پازل پیرامون طرح ویروس

و…..

تضمین
بهترین قیمت

ارسال
به سراسر کشور

ضمانت
اصل بودن کالا

پرداخت
در محل

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0