10 کتاب پرفروش که باید برای کودکان تان تهیه کنید

10 کتاب پرفروش که باید برای کودکان تان تهیه کنید

خلاصه: کتاب خواندن از مهم ترین کارها برای تقویت توانمندی کودک می باشد . كتاب خواني براي بچه ها، تمرین و آزمونی براي به دست آوردن انگیزه و مهارت هاي اجتماعي ، توانایی در روابط اجتماعی و نيز تمرينی براي خوب گوش دادن به شمار مي رود . قصه خواندن ، واژگان كودك را گسترده تر می کند  و آنان را براي خواندن و نوشتن آماده تر مي سازد و گوش دادن به داستان براي كودك تمريني برای تقویت این مهارت هاست . زمانی که خود کودک به قصه خواندن ترغیب شود باعث تقویت تخیل و تصمیم گیری مناسب در رفتار کودک می شود.
10 کتاب پرفروش برای کودکان

10 کتاب پرفروش برای کودکان

کتاب خوانی 

کتاب خواندن از مهم ترین کارها برای تقویت توانمندی کودک می باشد . كتاب خواني براي بچه ها، تمرین و آزمونی براي به دست آوردن انگیزه و مهارت هاي اجتماعي ، توانایی در روابط اجتماعی و نيز تمرينی براي خوب گوش دادن به شمار مي رود .

قصه خواندن ، واژگان كودك را گسترده تر می کند  و آنان را براي خواندن و نوشتن آماده تر مي سازد و گوش دادن به داستان براي كودك تمريني برای تقویت این مهارت هاست . زمانی که خود کودک به قصه خواندن ترغیب شود باعث تقویت تخیل و تصمیم گیری مناسب در رفتار کودک می شود.

سميه جهانديده روانشناس کودک درباره اثر مطالعه بر سلامت کودکان از لحاظ روانشناسي گفت :

هر نوع مطالعه‌اي براي روح و روان هم خوب و هم بد است. همانطور که بسياري از کتابهاي آموزشي و با محتوا با رويکرد مثبت براي روح روان کودکان خوب و تأثيرگذار است، بالعکس کتاب هاي ضالّه و بي محتوا نيز تأثير و نقش منفي و مخرّبي بر روح و روان کودکان خواهد گذاشت . لذا اینکه مطالعه‌ ي کتاب های آموزنده و با محتوا به کودکان‌مان زماني را براي فراغت از دنياي شلوغ و محصور با تکنولوژي‌ مي‌دهد. کتاب‌هاي تخيلي، طنز، شعر و مصور همه و همه جايي در سلامت روح و روان کودکان دارند .

اگر کودکتان مشکلی دارد که احتیاج به کمک شما در رفع آن دارد خواندن کتابي با همان موضوعی که او را درگیر کرده است مي‌تواند به او در يافتن راهي براي رفع مشکلی که دارد به او کمک کند

کتاب خواني، به خصوص کتاب‌هاي دارای تصاویر هستند یکی از بهترین روش ها براي آموزش نکات تربيتي و رفتاری به کودکان خردسال است. حتما اجبار و لازم نیست که پدر و مادر ها همه‌ي آموزش‌ ها را به صورت گفتگو به فرزندان گوش زد و يا به آنها ياد بدهند، خیلی وقت ها می تواندد از کتاب کمک بگیرند ، و آموزش‌ها را به طور غير مستقيم به فرزندانشان بياموزند

کودکانی که کتاب مطالعه می کنند از تقوییت و رشد عاطفی و زبانی و رفتاری بهتری برخوردار هستند و این به آنها کمک می کند که احساسات خود را بهتر و دقیق تر بیان کنند .

در واقع، مطالعات تاثیر مطالعه بر سلامت روان کودکان و نوجوانان را ثابت کرده اند. نتایح تحقیقات نشان می دهد که ابراز احساسات از طریق مطالعه باعث افزایش اعتماد به نفس، خودآگاهی، بهبود علاقه به یادگیری و درک نقطه نظرات دیگران می شود .

فواید کتاب خوانی بر سلامت روان

 • کمک بخ ن.شتن انشا و خلاقیت در نوشتن .
 • در دستور زبان و به کار بردن کلمات صحیح بهتر عمل می کنند .
 • تقویت هوش هنگام مطالعه کردن
 • گستردگی دایره لغات کودک
 • رشد مغز و تقویت احساسات در کودک
 • تقویت تمرکز
 • کاهش استرس کودک
 • تقویت و افزایش علاقه مندی و یادگیری

ویژگی کتاب خردسال و کودک

 • کتاب خردسالان از رنگ های شاد و براق باید استفاده شده باشد
 • محتوای خلاقانه داشته باشد که باعث هیجان کودک در کتاب خواندن و علاقه به رسیدن به انتهای کتاب داشته باشد .
 • تقسیم بندی های آسان برای خواندن داشته باشد .

کتاب خواندن را محدود به یک موضوع نکنید

شما هر کتابی را برای کودکتان می توانید بخوانید : کتاب آشپزی، رمان‌های اجتماعی، کتاب راهنمای فرزندپروری یا هر چیز دیگری. محتوای کتاب، اهمیتی ندارد!

البته این نکته را در نظر بگیرید که کتاب هایی که می خوانید بعدا بخشی از کتاب خانه کودتان خواهد شد . اما نگران نباشید و خودتان را محدود نکنید. مطمئن باشید که خودتان هم از خواندن کتاب برای کودکتان لذت خواهید برد. نکته ای مهم تر از خواندن کتاب شنیدن صدای کلمات از زبان شما برای کودکتان است .

طبق تحقیقات انجام شده نشان داده شده است که تعداد کلماتی که نوزاد می شنود ، تأثیر مستقیمی روی ادبیات او و همچنین توانایی بهتر استفاده از کلمات را به او می دهد.

نوزادانی که والدین برایشان با لذت کتاب می‌خوانند،این را می آموزند که کتاب خواندن فعالتی لذت بخش برای فرد می باشد .. نوزادان می‌توانند تمام احساس شما را بفهمند، صفحات کتابِ را درک کنند و رنگ ‌های تصویرسازی‌های هر کتاب را تفکیک کنند و تشخیص دهند. امتحانش کنید!

معرفی 10 کتاب پرفروش برای کودکان 

کتاب های فیلی و فیگی

«فیلی» و «فیگی» بهترین دوستای هم تو این دنیا برای هم هستن. اونا مثل همه‌ي دوستای دیگه کلی ماجراهای بامزه و هیجان‌انگیزه دارن، از اتفاق‌هایی که براشون می‌افته چیزهای خیلی زیادی یاد می‌گیرن و آماده‌ن تا تجربه‌های جدیدی بدست بیارن . اما مهمترین چیزی که اون‌ها توی این مجموعه یاد می‌گیرن اینه که ارزشمندترین چیزی که دارن داشتن دوست خوبیه که می‌تونن همه‌ی این ماجراها رو باهاش تجربه کنن. فیلی و فیگی مجموعه‌ای در مورد دوستی و ارزش اونه .

یه کتاب مصور بامزه با تصاویر خلاقانه برای مخاطب کودک و خردسال در مورد نیاز به برنامه‌ریزی برای هرکاری. این کتاب به ما یاد مي‌ده که برای هرکاری باید از قبل خودمون رو آماده کنیم و هرچی لازم داریم رو با خودمون داشته باشیم و البته این‌که مهم نیست چی داریم و چی نداریم؛ همیشه با چیزهایی که داریم مي‌تونیم یک بارنامه‌ی خوب بریزیم که کلی بهمون خوش بگذره .

مجموعه فرانکلین

شاپک 20 جلدی مجموعه فرانکلین از انتشارات پیک دبیران و مخصوص کودکان بالای 4 سال می باشد .

در این مجموعه 20 جلد از بهترین کتاب های این لاک پشت دوست داشتنی وجود دارد .

این کتاب ها برگرفته از شخصیت کارتونی معروف ، فرانکلین می باشد و در ماجرای هر داستان یک موضوع اخلاقی را بیان می کند .

 مجموعه می می نی

کتاب «پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته» سروده‌ی «ناصر کشاورز» است.

در هر کتاب مشکلی رفتاری از می‌می‌نی سر می‌زند و یا حادثه‌ای برای او پیش می‌آید که در نهایت تجربه‌اش بیش‌تر می‌شود.

«درخت و برگ و ریشه می می نی پیدا می‌شه»، «پرنده رو درخته می می نی شده شلخته»، «می می نی تولد و مهمونی»، «می می نی حالا تمیزترینی»، «می می نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، «می می نی یه عالمه شیرینی»، «می می نی الهی بد نبینی»، «می می نی گل میکشه یا نی نی»، «می می نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «می می نی چه دوست نازنینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته» و «می می نی پشت پرده یه سکه پیدا کرده» عنوان‌های ۱۲ جلد مجموعه‌ی ترانه‌های می می نی و مامانی است. کتاب حاضر را نشر «افق» منتشر کرده است.

شنگال

او نه یک چنگال است و نه یک قاشق. شنگال نمی داند کیست .

از او هیچ وقت سر سفره استفاده نمی شود. نه چنگال ها او را می پذیرند و نه قاشق ها. تا این که روزی بچه ای کوچک در خانه پیدا می شود که نمی تواند از قاشق و یا چنگال استفاده کند. این بچه به چیزی شبیه او نیاز دارد و این همان چیزی است که شنگال برای آن ساخته شده است .

داستان شنگال به تفاوت های فردی و نقاط ضعف و قوت هر کسی می پردازد. در خلال داستان کودک پی می برد که شنگال بی مصرف نیست، بلکه بسیار مفید است و برای هدفی خاص طراحی شده است.

کتاب کار کومن

فعالیت‌های این مجموعه‌کتاب‌ها برای آموزش گام‌به‌گام مهارت‌های دست‌ورزی و تقویت تفکر کودک طراحی شده‌اند تا او به‌ ترتیب بر تک‌تک آن‌ها تسلط یابد. در طول دوره‌ی کار با هر  کتاب و هم‌زمان با افزایش توانایی کودک در مهارت‌های مرتبط به هر مبحث، فعالیت‌ها به‌مرور دشوارتر خواهند شد.

مجموعه پپا

در این مجموعه آموزشی با یک خانواده کوچک و دوست‌داشتنی سروکار داریم که ماجراهای مختلفی را از سر می‌گذرانند. هر یک از بخش‌های کارتون پپاپیگ یک موضوع آموزشی را در قالب یک ماجرای عبرت‌آموز دنبال می‌کند.
خوک صورتی رنگ مجموعه آموزشی پپاپیگ عاشق بازی کردن با بقیه شخصیت‌ها و پیدا کردن دوست‌های جدید است.

داستان‌ها و چالش‌های این خوک کوچک دوست‌داشتنی در بستر داستان‌های بامزه دنبال می‌شود. پپا در این مجموعه انیمیشن به بازدید از مکان‌های هیجان‌انگیز مشغول است و از گودال‌های گل‌آلود بالا و پایین می‌پرد.
ارتباط پپا با خانواده و دوستانش، داستان‌های جالبی را خلق می‌کند که در بستر این ماجرای بامزه به کودکان موضوعات مهم را یادآوری کرده و آموزش می‌دهد.

مجموعه کتاب های مقوایی اما

این مجموعه شامل چهار کتاب درباره کارهای گوناگون خرس کوچولویی است به نام اِما که در قالبی داستانی و زبانی موزون روایت می‌شود و این چهار جلد درون کیسه ای پارچه ای  قرار گرفته است.

نویسنده – تصویرگر این کتاب یوتا باوئر برنده جایزه هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۱۰ است. باوئرحق چاپ این ۴ کتاب را به سود اجرای برنامه با من بخوان در مناطق محروم ایران به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان پیشکش کرده است.

نویسنده و تصویرگر مجموعه کتاب های مقوایی اما در نامه ای خطاب به کودکان ایرانی نوشته است : «خوشحالم که اِما به ایران آمده است و با کودکان ایرانی دوست می شود!»

مجموعه 4 جلدی دالی بازی

نی‌نی دارد دالی موشه بازی می‌کند! شما و کودکتان هم می‌توانید با او همراه شوید و هم‌زمان اسم اعضای بدن، وسایل نقلیه و شمردن را تمرین کنید.

کتاب مامان بیا جیش دارم

کودک به طور معمول از دو سالگی حرف زدن را آغاز می کند و توانایی کسب استقلال و عدم وابستگی را تجربه می کند. او می تواند نیازها و خواسته های خود را بر زبان بیاورد و آمادگی خویش را برای انجام تدریجی کارها اعلام کند. یکی از مهم ترین نیازها دفع ادرار است.

وقتی کودک می گوید: مامان بیا جیش دارم باید او را کمک کنیم تا کم کم خودش این کار ار انجام بدهد. موثرترین کمک به کودک در این مرحله از رشد این است که او را به نشستن بر لگن تشویق کنیم. این امر باید به صورت بازی و یا کاری جالب توجه جلوه داده شود تا کودک از آن روی نگرداند و به ان عادت کند.

کتاب های خود مراقبتی

کودکان همواره با نگاه پاک و معصوم خود به دنیا نگاه می‌کنند. اما دنیای امروز گاه آن‌قدر بی‌رحم است که والدین ترجیح می‌دهند خیلی زود آن‌ها را از حوادث و خطراتی که ممکن است برایشان پیش بیاید، آگاه کنند.

به من دست نزن

من می توانم قوی باشم

من که گم نمی شوم

من با هر کسی نمی روم

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0