بهترین بازی ها برای نوزاد

بهترین بازی ها برای نوزاد

خلاصه: بچه ها بسیار مشتاق و کنجکاو هستند.فرصت هایی برای بازی و یادگیری - ایجاد بنیادی برای نحوه برخورد او با دنیا ، واقعاً برای بقیه زندگی خود است. کودکان از ابتدای تولد از حواس 5 گانه خود بسیار زیاد استفاده می کنند و از وجود آن ها لذت فراوان را می برند. پس بهتر است والدین بازی هایی را با کودکشان انجام بدهند که مربوط به حواس 5 گانه آنها باشد تا هم باعث ایجاد نشاط و سرگرمی و هم باعث تقویت این حواس در کودکان شود
بازی با نوزادان

بازی با نوزادان

 یک روانشناس رشد که مدیر پروژه تحقیقاتی والدین برای کودکان از بدو تولد تا 5 سالگی تحت کنترل مرکز کنترل بیماری است ، می گوید:
“بچه ها بسیار مشتاق و کنجکاو هستند.” فرصت هایی برای بازی و یادگیری – ایجاد بنیادی برای نحوه برخورد او با دنیا ، واقعاً برای بقیه زندگی خود است. “
کودکان از همان روز نخست تولد مشتاق اتفاق های اطراف خود هستند. مغز کودک همه تصاویر و صحبت ها را ثبت و ذخیره می کند و بازی کردن کمک می کند تا بتواند تکه های پازل را کنار هم بچیند.
گروس روانشناس کودک می گوید :
وقتی شما می خندید ، با دهانتان صداهای خنده دار می گیرید یا چشم هایتان را کاملاً باز می کنید ، بچه ها بیشتر سرگرم رفتار شما می شوند.
کودک شما چه چیزی را دوست دارد : صورت خندان ، راحتی روزمره. چه چیزی پشت لبخندهاست : هنگامی که او را تکان می دهید و او را نوازش می کنید احساس امنیت می کند – برای احساس خوب بودن او بسیار حیاتی است .
در 2 ماهگی ، او هوشیارتر می شود، درست همانطور که بینایی او تا حدی رشد می کند که بتواند اشیا و افرادی که حرکت می کنند را دنبال کند ، بنابراین عاشق نگاه کردن به محیط اطراف خود خواهد شد.
كاترین گروس ، استادیار متخصص اطفال در مركز رشد كودك دانشگاه میامی میلمن ، پیشنهاد می كند:
او را در آغوش بگیرید و برای او آواز بخوانید. نوزادان چهره را دوست دارند ، بنابراین هنگام صحبت در مورد روز خود ، کارهایی که در حال انجام آن هستید یا افرادی که بعداً می توانید ببینید را رها کنید ، مستقیماً به کودک خود نگاه کنید .
در حدود 2 ماه ، او همچنین ممکن است با رنگهای اصلی با کنتراست بالا که در دیدگاه او قرار دارد ، با خوشحالی لبخند بزند .

3 تا 6 ماهه

کودک شما چه چیزی را دوست دارد: دیدگاه های مختلف جهان او ، لگد زدن ، دست زدن به دستهایش.
چه چیزی پشت لبخندهاست: او اکنون می تواند فواصل بیشتری را ببیند و شروع به درک آنچه بدن کوچکش توانایی آن را دارد ، می کند چه با استفاده از انگشتان دست خود را به یک اسباب بازی آویز بر روی صندلی پرش خود بچرخاند .
گروس می گوید: “برای اولین بار او قادر به انجام کارهایی به تنهایی است ، که برای او بسیار باعث تقویت اعتماد به نفس است.” هرچه دستش بیاید دوست دارد ، تکان بدهد و مزه کند.
در حالی که کودک خود به پشت خوبانده اید ، به چشمان او نگاه کنید و از او بپرسید “شما چه اندازه هستید؟” دستانش را به آرامی روی سرش کشیده و بگویید: “خیلی بزرگ!”
مایرز-والز می گوید ، او تکرار این بازی و احساس حرکت دستان شما را به روشی دوست دارد که هنوز نمی تواند انجام دهد.
نشان دادن بازتاب او در آینه به کودک ممکن است یکی دو لبخند ایجاد کند – احتمالاً حتی یک خنده – زیرا نوزادان عاشق دیدن صورت کودک هستند.او هنوز به طور كامل متوجه نشده است كه او كودكی در آینه است ، اما هرچه حركت می كند از این كار خوشش می آید ، همچنین كودك قبل از او نیز چنین خواهد كرد.
همانطور که با کودک خود بازی می کنید ، او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین صداهای شاد او را تلافی کنید.

6 تا 9 ماهه

کودک شما چه چیزی را دوست دارد: دیدن افرادی که آنها را می شناسد ، بازی های تعاملی ، اسباب بازی های علت و معلولی.
چه چیزی پشت لبخندها است: در 9 ماهگی ، او شروع به درک اشیا اطراف خود می کند ، مفهومی که یک شی یا شخص حتی پس از ترک دید خود همچنان وجود دارد.
او پس از سقوط یک اسباب بازی روی زمین ، به شما نشان می دهد که این مسئله را درک می کند و گردن خود را روی مرکز فعالیت ثابت خود قرار می دهد.
اگر اسباب بازی را بردارید تا دوباره آن را از کنار آن بریزد ، او بهتر بازی را دوست خواهد داشت.
برای بازی با کودکان تازه متولد شده باید مسایلی را در نظر داشته باشید:به طور مثال، تکرار برای آنها بسیار جذاب است. بسیاری از بازی ها ابتدا برای آنها مفهومی ندارد اما اگر تلاش خود را ادامه دهید کودک به مرور یاد می گیرد که به بازی های شما بخندد.
بازی

مدت زمان توجه و تمرکز کودکان متفاوت است و به سن، دما و حالات روحی آنها بستگی دارد. گاهی کودکان از یک بازی تا 20 دقیقه لذت می برند و گاهی مجبور هستید بازی را هر 5 دقیقه یکبار تغییر دهید.

با واکنش های کودک متوجه می شوید که آیا بازی را دوست دارد یا خیر. این واکنش ها شامل لبخند یا خندیدن است. اما اگر به اطراف نگاه یا گریه کند و از شما روی بر گرداند، باید بازی خود را عوض کنید.

برای بازی با این کودکان باید احساسات آنها را مورد توجه قرار دهید:لمس، بینایی (فقط فاصله نزدیک را می بینند)، بویایی و شنوایی (چشایی اکنون مد نظر ما نیست). در انتهای سه ماهه نخست تولد، نوزاد به تدریج تلاش می کند تا وسایل مختلف را با دست بگیرد و شیفته صدا، بو و بافت هستند .

باید توجه داشته باشید شاید نوزاد شما خیلی دیر یا اصلا به کارهای شما واکنش نشان ندهد. باید صبور باشید. با صبوری منتظر واکنش او بمانید.

بازی با حواس 5 گانه

با توجه به مطالبی که در بالا نوشته شد، متوجه شدیم که کودکان از ابتدای تولد از حواس 5 گانه خود بسیار زیاد استفاده می کنند و از وجود آن ها لذت فراوان را می برند. پس بهتر است والدین بازی هایی را با کودکشان انجام بدهند که مربوط به حواس 5 گانه آنها باشد تا هم باعث ایجاد نشاط و سرگرمی و هم باعث تقویت این حواس در کودکان شود

 

بازی آویزه ها و تقویت چشم ها

یکی از بازی هایی که برای مهارت های دیداری و چشم های کودکان مفید می باشد ، آویزه ها هستند. آویزه ها وسایلی هستند که از بالای سر کودک آویزان هستند و با حرکت کردن آنها توجه کودک را به خود جلب می کنند و باعث ایجاد سرگرمی در کودکان هم می شود.

بهتر است آویزه ها سبک باشند که به راحتی تکان بخورند و همچنین حجم دار باشند تا کودکان آنها را بهتر ببینند. مراقب باشید. آویزه هایی را که تهیه می کنید در جایی آویزان باشند که کودک نتواند دستش را به آنها بزند و باعث ایجاد پارگی یا افتادن آن ها بشود و خطراتی را برای کودک ایجاد کند.

هر چه آویزه های شما از رنگ های جذاب تر و شادتر هم برخوردار باشد برای کودکتان نیز جذاب تر می شود. سعی کنید تنوع را هم در انواع آنها به کار ببرید تا کودکتان خسته و کسل نشود.

آویز بالای تخت پیکاردو طرح گل و حیوانات

آویز تخت لیتل تایکز پرنده‌ی لالایی‌خوان

آویز بالای تخت پیکاردو طرح حیوانات مزرعه

اسباب بازی جغجغه آویز کلید وین فان

آویز شیر موزیکال وین فان

 

جغجغه ها و تقویت گوش ها

بازی دیگری که می تواند برای کودکان در این مرحله مفید باشد، استفاده از جغجغه ها می باشد. جغجغه ها با تولید صدایی که دارند، علاوه بر اینکه توجه کودک را جلب می کنند باعث می شوند که گوش های کودکان را هم تقویت کند.

حتما در استفاده از جغجغه ها تنوع را رعایت کنید حتی اگر می توانید خودتان آن ها را بسازید تا از تنوع بیشتری برخوردار شوید.

فقط بدانید هر چه جغجغه ها سبک تر باشند که خود کودک بتواند آنها را در دست بگیرد و تکان بدهد تاثیرش بیشتر است. زیرا علاوه بر تقویت گوش کودکان و ایجاد سرگرمی، باعث تقویت انگشتان دست و مهارت های ظریف حرکتی فرزند دلبندتان هم می شود. فقط مراقب باشید وسیله ای را که به عنوان جغجغه درست می کنید ایمنی کافی را داشته باشد و تیز و برنده نباشد.

زنگوله دستی پیکاردو

چرخونک چوبی پیکاردو

جغجغه طرح دایناسور پیکاردو

جغجغه ماراکا کلاسیک تولو

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0