اسباب بازی‌های جنگی برای کودکان، بخریم یا نه؟

اسباب بازی‌های جنگی برای کودکان، بخریم یا نه؟

خلاصه: شاید برای شما عجیب باشد، اما علاقه کودک شما به خشونت و انجام برخی کارهای خیالی در این راستا می‌تواند طبیعی و حتی نشانه‌ای از سالم بودن کودک باشد. برخی متخصصان در این باره توضیح می‌دهند که چه زمانی نباید نگران این موضوع باشید و چه زمانی باید وارد عمل شوید و فکری برای آن […]

شاید برای شما عجیب باشد، اما علاقه کودک شما به خشونت و انجام برخی کارهای خیالی در این راستا می‌تواند طبیعی و حتی نشانه‌ای از سالم بودن کودک باشد. برخی متخصصان در این باره توضیح می‌دهند که چه زمانی نباید نگران این موضوع باشید و چه زمانی باید وارد عمل شوید و فکری برای آن بکنید.

همه بچه‌ها دوست دارند نقش آدم‌های خوب و بد را بازی کنند، زیرا آنها به این ترتیب می‌توانند قدرتمند بودن را کشف کنند و آن را در خود پیدا کنند. اگر کودک شما در محیط خانوادگی بزرگ شده که در آن تمام قوانین رعایت می‌شود، اینکه بتواند کمی خود را از این قوانین جدا کند و قدرت خود را به نمایش بگذارد برای او سرگرم کننده است.

کودکان خصوصا پسرها، معمولا تحت تأثیر برخی فیلم‌ها و کارتون‌ها مانند هری پاتر قرار می‌گیرند و معمولا نیز از تکرار برخی کارها در این نمایش‌ها لذت می‌برند. هر پدر و مادری که کودک خود را در حالی تماشا کرده که یک موز را برداشته و یا از انگشت خود به عنوان اسلحه استفاده کرده، این موضوع را کاملا درک می‌کند و می‌تواند این حرف ما را تأیید کند. اما با تمام این حرف‌ها ممکن است به عنوان پدر و مادر نگران رخ دادن مشکلی در حین بازی با اسباب بازی‌های جنگی و اسباب بازی‌های عجیب و خطرناک باشید. بنابراین اگر فرزند شما از بازی با اسباب بازی‌های عادی خسته شده و درگیر بازی با اسباب بازی‌های جنگی است، ممکن است از خود بپرسید که آیا این بازی‌های خشونت آمیز مناسب سن او است و اگر نیست برای این کار او چه باید بکنید.

چه زمانی استفاده از اسباب بازی جنگی عادی است؟

اسباب بازی های جنگی برای کودکان، بخریم یا نه؟

حقیقت این است که تظاهر به خشونت تقریباً همیشه طبیعی است. مایکل تامپسون، مشاور والدین، ​​روان‌شناس بالینی و از نویسندگان کتاب Raising Cain، می‌گوید: “چیزی به عنوان بازی خشن وجود ندارد.” “خشونت در واقع کار و عملی برای صدمه زدن به کسی است. اما بازی، طبق تعریفی که همیشه داشته و دارد، ابزاری برای سرگرم شدن است. بنابراین بازی هر مدلی باشد، اگر به درستی از آن اسباب بازی استفاده شود خطری برای کودک و اطرافیان او نداشته باشد، خشونت نیست.”

کارشناسان اتفاق نظر دارند که این نوع بازی برای یادگیری و خودشناسی کودکان خیلی مهم هستند و در واقع می‌توانند به کودک یاد دهند که چگونه مانند یک انسان رفتار کند. بچه‌ها همیشه نمی‌توانند ایده‌های خود را به زبان بیاورند، بنابراین این بی قراری را در بازی نشان می‌دهند و با انتخاب اسباب بازی‌هایی مانند اسباب بازی جنگی این حالت خود را بروز می‌دهند. هیچ وقت تصور نکنید که بازی کودک با اسلحه و مرگ برای او همان معنی را دارد که برای شما دارد. دکتر تامپسون می‌گوید، کودکان تا سن 6 تا 9 سالگی نمی‌توانند به طور کامل مرگ را درک کنند و تا زمانی که مستقیماً در معرض خشونت واقعی قرار نگرفته باشند، به هیچ عنوان نمی‌توانند این مقوله‌ها را آنگونه که بزرگسالان درک می‌کنند، بفهمند. هیچ وقت بازی جنگی و خشن تداعی کننده حادثه 11 سپتامبر آمریکا برای کودک شما نخواهد بود. بازی برای کودکان تنها وسیله‌ای جالب و سرگرم کننده است و نه چیز دیگری.

وقتی بازی از تجربیات واقعی الهام می‌گیرد، از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. به گفته کچ: “اگر بازی را متوقف کنیم، تعامل را نیز متوقف می‌کنیم.” بازی در واقع راهی برای نحوه مقابله کودکان با شرایط دشوار و سخت است. وی تعریف می‌کند که وقتی اولین بار که دخترش اسباب بازی اسلحه را در دست گرفت، وانمود کرد که یک دزد دریایی و در حال شلیک به کوسه است و به وی گفت این کار را کرده است که از گاز گرفتن مردم و ریختن خون توسط کوسه‌ها جلوگیری کند”. این کار کچ را ترسانده بود تا اینکه یادش آمد آن هفته برای گرفتن خون به مطب دکتر مراجعه کرده بودند. در این حین پی برد که دختر او با بازی با اسلحه خواسته تجربه بد خود از مطب دکتر را نشان دهد. کچ می‌گوید: “اینگونه است که بچه‌ها با بازی با اینگونه اسباب بازی‌ها می‌توانند بر سردرگمی یا ترس خود غلبه و بر آنها تسلط پیدا کنند.”

خب مجبور نیستید که با شلیک کردن با اسلحه و انداختن اسباب بازی‌ای که انفجار را تداعی می‌کند کنار بیایید، اما نیازی به وحشت هم نیست. کچ می‌گوید: “بدترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که به بچه‌ها این حس را بدهیم که زندگی خیالی آنها بد یا اشتباه است.” درست همان‌طور که کودکان 5 ساله‌ای که با اسباب بازی‌های پزشکی بازی می‌کند و لزومی ندارد به دانشکده پزشکی برود، بازی‌های خشن و جنگی نیز نشانه ذهن آشفته کودک شما نیست. دکتر تامپسون خاطر نشان می‌کند: “هیچ مطالعه‌ای نشان نمی‌دهد که چه رابطه‌ای بین بازی در دوران کودکی و خشونت بزرگسالان وجود داشته باشد.”

در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که تظاهر به پرخاشگری ممکن است در واقع فوایدی داشته باشد. در یک مطالعه، کارلا فهر، روانشناسی که بر روی بازی‌ها در دوران کودکی تحقیق می‌کند، بازی کودکان پیش دبستانی را زیر نظر گرفته است؛ سپس از مربیان آنها خواسته است که در مورد سطح پرخاشگری در کلاس به او گزارش دهند. دکتر فهر دریافت که کودکانی که تضاد بیشتری در بازی خود کشف می‌کنند کمتر در تعاملات روزمره خود پرخاشگری نشان می‌دهند. او گزارش می‌دهد: “آن بچه‌ها در جمع بسیار اجتماعی‌تر بودند و کارهای تعاملی مانند انجام برخی کارها به نوبت در کلاس را نیز بیشتر رعایت می‌کردند.” به همین دلیل است که بازی‌های جنگی و خشن را می‌توان به عنوان یکی از بازی‌های مورد قبول برای بچه‌ها تصور کرد.

چه زمانی استفاده از اسباب بازی جنگی عادی و خوب نیست؟

اسباب بازی های جنگی برای کودکان، بخریم یا نه؟

البته باید توجه داشته باشید که این تظاهر به خشونت در همه کودکان عادی و طبیعی نیست و باید حتما به آن توجه کنید. دایان لوین، استاد آموزش کودکان در کالج Wheelock در بوستون و یکی از نویسندگان کتاب “معضل بازی‌های جنگی” می‌گوید: “به عنوان والدین بسیار مهم است که فعالیت‌های کودک خود را زیر نظر داشته باشید.” درک مضامین و موضوعاتی که کودک شما را جذب خود می‌کند، می‌تواند نگاهی از ذهن کودک به شما بدهد؛ چه این بازی ویدیویی محبوب کودک شما باشد و چه احساسی که او نسبت به آخرین تمرینات مدرسه یا نیازهای اجتماعی خود دارد.

وظیفه اصلی شما این است که از ایمن و درست بودن بازی‌های کودک خود اطمینان حاصل کنید. حتی وقتی یک بازی سرگرم کننده باشد، بچه‌ها ممکن است از تصورات خود (که فوق العاده قدرتمند است!) یا از جنبه‌های جسمی مانند تعقیب و گریز و کشتی گرفتن که بیش از حد در برخی بازی‌ها شدید می‌شود، بترسند. دکتر تامپسون می‌گوید که دلیل این ترس بیشتر به خاطر ذهن آزاد کودک است: “اگر شما وارد بازی آنها شوید و آنها را متوقف کنید، کودکان می‌توانند حالت تدافعی بگیرند یا دزدکی حرکت خود را انجام دهند.” “اما اگر خود را به آرامی وارد بازی کنید، حتی اگر موضوعی ترسناک در بازی برای آنها وجود داشته باشد، راحت‌تر با آن کنار می‌آیند.”

اگر کودکی مرتباً در یک بازی مضطرب باشد و نتواند آن را حل کند، متخصصان در این حالت است که زنگ هشدار را به صدا در می‌آورند و شما را در مورد مضامین خشونت آمیز بازی آگاه می‌کنند. دکتر فهر می‌گوید: “در آن شرایط، شما می‌توانید به کودک خود کمک کنید تا در مورد مفهوم آن بازی آگاه شود.” به عنوان مثال، به او این مفهوم را بقبولانید که قهرمان بازی می‌تواند یک ابرقهرمان باشد و آدم بدهای داستان را از بین ببرد. اما اگر بازی برای کودک شما آسیب در پی داشت، یا کودک شما در معرض خشونت واقعی قرار گرفته بود، به دنبال یک شخص روان‌پزشک و کمک کننده باشید تا بتوانید کودک خود را از این خشم رها کنید.

اگر بازی شامل نوعی پرخاشگری باشد که به کسی آسیب می‌رساند، در این زمان است که باید اقدام کنید و ‌آن بازی جنگی را از دسترس کودک خود دور کنید. این ممکن است نشانه این باشد که کودک شما در کنترل احساسات و درک مفاهیم این مدلی مشکل دارد. اگر اغلب کودک شما درگیر خشونت است و ذهن و روح او نیز درگیر این مسائل شده است، حتما برای مراجعه به متخصص اقدام کنید. همچنین اگر فکر می‌کنید فرزند شما در تلاش است تا بین خیال و واقعیت تفاوت قائل شود یا اینکه تمایلات خشونت آمیز واقعی خود را نسبت به حیوانات خانگی یا کودکان کوچکتر از خود نشان می‌دهد، باید برای رفع آن اقدام کنید و در مورد این مشکل دغدغه داشته باشید.

چه زمانی استفاده از اسباب بازی جنگی و خشن یک فرهنگ است؟

اسباب بازی های جنگی برای کودکان، بخریم یا نه؟

اگر مشاهده کردید که کودک شما به سمت تصاویر خشن و ویدیوهای خشن از جنگ و کشتار روی آورده است، باید به دنبال ریشه این حالت باشید. دلیل اصلی این حالت در کودکان خوراکی است که ما به عنوان فرهنگ به خورد کودک خود می‌دهیم. تحقیقات دانشکده پزشکی پن نشان می‌دهد که ابرقهرمانان “آدم خوب” اغلب از افراد بدی که شکست می‌دهند، خشن‌ترند. مطالعات نشان می‌دهد که تماشای سرگرمی‌های خشونت آمیز می‌تواند منجر به افزایش سطح پرخاشگری در کودکان شود؛ اگرچه به نظر می‌رسد این اثر خفیف است.

مشاهده تصاویر خشونت بار در تبلت و گوشی با اینکه نمی‌توان واقعی و غیر واقعی بودن آنها تشخیص داد، می‌تواند برای کودک بدترین چیز باشد. کچ توصیه می‌کند که در مورد محتوایی که کودک در اختیار دارد بسیار حساس باشید و سراغ خرید اسباب بازی به هر قیمتی برای کودک خود نروید و همچنین با نحوه مدیریت استفاده از موبایل و تبلت برای کودکان نیز آشنا شوید.

به ویژه والدین پسران باید توجه داشته باشند که چگونه فرهنگ ما این را به پسران یاد می‌دهد که “خشونت برای آنها است”. همان‌طور که دکتر لوین می‌گوید: “بسیاری از اسباب بازی های پسرانه، بازی‌ها و بازی‌های ویدیویی این ایده را منتقل می‌کنند که خشونت عملاً بخشی از مردانگی است. ” این امر وقتی پسرها با بازی‌های پسرانه و عموما خشن مواجه می‌شوند و دل کندن از آنها و سراغ اسباب بازی های دخترانه رفتن، می‌تواند برای پسران دشوارتر باشد. دکتر لوین پیشنهاد می‌کند که جایگزین‌های بسیاری برای بازی‌های جنگی و خشن وجود دارد. در دوران کوکی اجازه دهید پسران با عروسک‌ها و دیگر اسباب بازی‌ها بازی کنند. حتی می‌توانید در کنار بازی خرید کتاب را نیز برای آنها در نظر داشته باشید و کتاب و فیلم‌های مفید و سرگرم کننده برای او تهیه کنید. هیچ وقت اهمیت کتاب خواندن برای کودکان را دست کم نگیرید.

شما نمی‌توانید کودک خود را در حباب نگه دارید. اما با این حال، همه ما ترجیح می‌دهیم فرزندان ما هرگز از مواردی مانند تروریسم، جنگ یا تیراندازی در مدرسه اطلاع نداشته باشند و گفتگوهایی در مورد این موضوعات را نشوند.

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0