10 تا از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

10 تا از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

خلاصه: شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که بردگیم‌ها و بازی‌های ویدیویی دنیاهای متفاوتی با هم دارند؛ اما واقعیت این است که دو صنعت از مدت‌ها قبل تا به امروز رابطه نزدیک و معناداری با هم داشته‌اند. در حال حاضر نیز به دلیل توجه ویژه شرکت‌های سازنده بازی، تعداد بردگیم‌های اقتباس شده از […]

شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که بردگیم‌ها و بازی‌های ویدیویی دنیاهای متفاوتی با هم دارند؛ اما واقعیت این است که دو صنعت از مدت‌ها قبل تا به امروز رابطه نزدیک و معناداری با هم داشته‌اند. در حال حاضر نیز به دلیل توجه ویژه شرکت‌های سازنده بازی، تعداد بردگیم‌های اقتباس شده از بازی‌های ویدیویی بسیار زیاد هستند. اگر دوست دارید تا بازی‌های ویدیویی را در قالب بردگیم‌ها نیز تجربه کنید، تا پایان این مطلب حتما با ما همراه باشید. در اینجا قصد داریم بهترین بردگیم‌ها برای دوست دارای بازی‌های ویدیویی را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

هر چند بازی‌های ویدیویی، گرافیک خیره‌کننده‌ای دارند؛ اما جمع شدن با تعدادی از دوستان دور یک میز و سرگرم شدن با کارت‌ها، تاس‌ها و … تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد است که هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را بگیرد. خبر خوب اینکه در حال حاضر می‌توانید طعم شیرین و هیجان‌انگیز بازی‌های ویدیویی را در بردگیم‌ها نیز تجربه کنید. بیایید با هم تعدادی از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی را بشناسیم.

1. بازی Sid Meier’s Civilization: A New Dawn

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

تمدن سید مایر: طلوع جدید، نام یکی از بازی‌های استراتژیک هیجان‌انگیز در دهه‌های اخیر است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. اگر شما هم رؤیای قرار گرفتن در جایگاه رهبری بزرگ و مقتدر را در سر می‌پرورانید، این بردگیم فرصت چنین تجربه‌ای را برایتان مهیا می‌کند.

بازی‌های استراتژیک تاریخی در سبد خرید بردگیم همواره پرمتقاضی بوده‌اند. بازی تمدن سید مایر در چند نسخه مختلف از سال 1991 به این طرف منتشر شده است. طلوع جدید آخرین نسخه این بازی است که در سال 2010 رونمایی شد. در این نسخه سعی شده تا قوانین پیچیده بازی‌های قبلی ساده‌تر شوند. همچنین پیشرفت‌های بصری قابل توجهی در این نسخه بردگیم مشهود است.

بازیکنان در این بازی خود را در قامت رهبران کشورهای بزرگ می‌بینند. آن‌ها باید تلاش کنند تا بزرگ‌ترین تمدن بشری را در محدوده امپراتوری خود به وجود بیاورند. در ابتدای بازی، کارت‌هایی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد. در هر یک از کارت‌ها مسیر دستیابی به تمدن بزرگ، تعیین شده است. هر یک از بازیکنان که زودتر موفق به طی کردن مسیر شود، برنده بازی خواهد شد.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 2 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 60 تا 120 دقیقه
 • رده سنی: 14+ سال

2. بازی Doom: The Board Game

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

بازی Doom: The Board Game بدون شک یکی از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی است. نسخه ویدیویی بازی Doom در چهار سری مختلف در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. علاقه‌مندان به سبک بازی‌های تیراندازی به دلیل گرافیک فوق‌العاده و داستان مهیج، بازی Doom را به عنوان پیشگام در این زمینه می‌شناسند. اولین نسخه ویدیویی این بازی در سال 1993 منتشر شد. همچنین تازه‌ترین ورژن این بازی در سال 2016 رونمایی شد. در طول این فاصله زمانی نیز دو نسخه دیگر از بازی به همراه چند اسپین آف روانه بازار شد.

استقبال بسیار زیادی از بازی Doom باعث شد تا سازنده پس از عرضه دومین نسخه بازی، به فکر رونمایی از محصولات جانبی مرتبط با آن بیفتد. بازی رومیزی Doom: The Board Game یکی از این محصولات جانبی است. اولین بار در سال 2004 از این بازی رونمایی شد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت؛ اما بار دیگر همزمان با رونمایی از چهارمین نسخه بازی، بردگیم جدید مطابق با جدید نسخه طراحی و روانه بازار شد.

این بار بازی رومیزی Doom: The Board Game بشدت مورد استقبال قرار گرفت. داستان بازی تقابل بین خیر و شر است. شیاطین به دنبال تصرف دنیا هستند و بازیکنان باید باید مانع از تحقق این هدف شوند. هر یک از بازیکنان در بازی یک کاراکتر مینیاتوری در اختیار دارد که در صفحه بازی با آن حرکت می‌کند. برخی از بازیکنان نقش تفنگداران دریایی و برخی دیگر نقش شیاطین را ایفا می‌کنند. بازی تا زمان حذف شدن یکی از طرف‌های خیر و شر ادامه پیدا می‌کند.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 2 تا 5 نفر
 • زمان بازی: 120 تا 180 دقیقه
 • رده سنی: 14+ سال

3. بازی Fallout

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

موضوعات آخرالزمانی در انواع سبک بردگیم و بازی‌های ویدیویی به وفور قابل مشاهده هستند. کمپانی‌های تولیدکننده بازی به شکل‌های گوناگون آخرالزمان را در دل بازی‌های خود به تصویر می‌کشند. بازی Fallout یکی از پرچم‌داران این سبک از بازی‌ها بود که در سال 1997 اولین نسخه آن روانه بازار شد. این بازی ویدیویی در اوایل طرفداران زیادی پیدا کرد؛ اما بعد از مدتی از کانون توجهات بیرون رفت. بالاخره با عرضه نسخه چهارم آن در سال 2008 بار دیگر محبوبیت زیادی به دست آورد.

بازی رومیزی Fallout به عنوان اقتباسی از نسخه ویدیویی این بازی تجربه آخرالزمان در بردگیم‌ها را نیز فراهم می‌کند. افراد در این بازی در دل زمین‌های بایر حضور دارند و باید سعی کنند مأموریت‌های خود را به سلامت پشت سر بگذارند. موانع متعددی بر سر راه بازیکنان وجود دارد. گروه‌های متخاصم زیادی نیز در سراسر سرزمین بازی حضور دارند. افراد باید سعی کنند با اتخاذ تدابیر درست با این گروه‌ها همسو شوند یا به مخالفت با آن‌ها برخیزند. حفظ تعادل بین قدرت‌های درون بازی برای جلوگیری از ایجاد هرج و مرج اهمیت بسیار زیادی دارد. در بازی کارت‌هایی نیز وجود دارد که مطابق با المان‌های نسخه ویدیویی Fallout طراحی شده‌اند.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 1 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 120 تا 180 دقیقه
 • رده سنی: 14+ سال

4. بازی Resident Evil 2

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

وقتی به تاریخچه بردگیم‌ها نگاه می‌کنیم، بازی‌های ژانر وحشت همواره بحث برانگیز بوده‌اند. Resident Evil یکی از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی در ژانر وحشت است. کسانی که سابقه بازی با پلی‌استیشن 1 را دارند، به خوبی می‌دانند که Resident Evil از چه محبوبیت بالایی در بین گیمرها برخوردار بود. بازی بردگیم Resident Evil 2 نیز تلاشی برای بازسازی فضای این بازی است.

زامبی‌ها در این بازی حرف اول را می‌زنند. شما در خیابان‌های متروکه یک شهر حضور دارید و در میان انبوهی از زامبی‌ها گرفتار هستید. مأموریت شما فرار از این شهر است؛ البته زامبی‌ها مانع بزرگی بر سر راه انجام این مأموریت هستند. تا جایی که امکان دارد باید بازی را به گونه‌ای دنبال کنید که با زامبی‌ها مواجه نشوید؛ اما در صورت رویارویی باید به شیوه‌ای هوشمندانه به جنگ آن‌ها بروید. اگر به ژانر وحشت در بازی‌های رومیزی علاقه‌مند هستید، حتما Resident Evil 2 را تجربه کنید.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 1 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 90 تا 120 دقیقه
 • رده سنی: 14+ سال

5. بازی XCOM

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

XCOM در ردیف بازی‌های کلاسیک رایانه‌ای قرار دارد که در سال 2012 با رونمایی از نسخه Enemy Unknown محبوبیت زیادی پیدا کرد. این بازی گیمرها را وارد دنیای UFO‌ها می‌کند. یوفوها موجودات فضایی هستند که برای تسخیر دنیا پا به سیاره ما گذاشته‌ و به دنبال تصاحب زمین هستند. برای مقابله با حمله موجودات فضایی سازمانی به نام XCOM احداث شده است. بازیکنان در بازی کنترل این سازمان را به دست می‌گیرند و در برابر مهاجمان به مقابله برمی‌خیزند.

در نسخه بردگیم این بازی نیز داستان کاملا مشابه بازی ویدیویی XCOM است. شما باید با صدور دستورات صحیح نیروهای تحت امر خود در سازمان را برای مقابله با حمله مهاجمان رهبری کنید. المان‌های موجود در بردگیم باعث می‌شود که هیجان آن در طی بازی به مراتب در مقایسه با سایر بازی‌های رومیزی مشابه، بالاتر رود.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 1 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 60 تا 120 دقیقه
 • رده سنی: 14+ سال

6. بازی This War of Mine

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

بازی This War of Mine را می‌توان در ردیف بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی با موضوع تفکر و حل مسئله دانست. نسخه ویدیویی بازی This War of Mine در سال 2014 منتشر شد. داستان بازی در یک شهر جنگ زده سپری می‌شود. شما به عنوان بازیکنان بازی در جایگاه نیروی نظامی نیستید. بلکه افراد عادی هستید که در شهر جنگ زده زندگی می‌کنید. شرایط درون بازی به حدی پیچیده است که بعضا مشکلات موجود غیرقابل حل به نظر می‌رسند.

شما باید قوه حل مسئله خود را به کار بگیرید و برای مشکلات پیش رو راه‌حل پیدا کنید. در نسخه رومیزی بازی This War of Mine باید در طول شب که شدت جنگ کمتر است، به دنبال جمع کردن اقلام مورد نیاز خود باشید. سپس باید با اقلام جمع‌آوری شده، وسایل مورد نیاز برای ادامه حیات خود را بسازید. دشمنان زیادی نیز پیش روی شما قرار دارند که به دنبال کشتن شما هستند. از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بازی آن است که پایان تکراری ندارد. با توجه به ایده‌ها و روش‌هایی که بازیکنان برای برون رفت از مشکلات به کار می‌بندند، پایان متفاوتی در انتظار آن‌ها خواهد بود.

اگر به دنبال تجربه بازی بردگیم هستید که شما را به تفکر عمیق وادار کند، بازی This War of Mine انتخاب ایده‌آلی است. این بازی را می‌توانید به تنهایی یا به همراه جمعی از دوستان خود تجربه کنید.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 1 تا 6 نفر
 • زمان بازی: 45 تا 120 دقیقه
 • رده سنی: 18+ سال

7. بازی Portal: The Uncooperative Cake Acquisition Game

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

یکی از بهترین بازی‌های 4 نفره که قطعا از تجربه آن لذت خواهید برد، Portal: The Uncooperative Cake Acquisition Game نام دارد. این بردگیم اقتباسی از بازی Portal است. در جریان این بازی زنی به نام چل (Chell) در مجموعه‌ای از اتاق‌های آزمایشگاهی بزرگ گرفتار شده است. یک ربات هوش مصنوعی با نام گلادوس (GLaDOS) همراه اوست. همچنین یک تفنگ به نام پورتال در اختیار او قرار دارد. چل می‌تواند به کمک این تفنگ کارهای زیادی در آزمایشگاه انجام دهد.

مأموریت اصلی چل در بازی پیدا کردن کیک ممنوعه است. گلادوس به عنوان ربات هوش مصنوعی درون بازی با دادن آدرس‌های غلط به دنبال گمراه کردن چل است. او از تخریب اتاق‌های آزمایشگاه لذت می‌برد و به همین دلیل سعی می‌کند تا چل را برای انجام خواسته‌اش متقاعد کند. بنابراین با دادن آدرس‌های اشتباه از محل کیک ممنوعه سعی می‌کند تا چل را فریب دهد.

نسخه بردگیم این بازی نیز دقیقا داستان نسخه ویدیویی آن را دنبال می‌کند. بازیکنان باید به دنبال کیک ممنوعه در اتاق‌های مختلف آزمایشگاه بگردند. کسی در پایان بازی برنده است که تعداد تکه‌های کیک بیشتری در اختیار داشته باشد.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 2 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 30 تا 45 دقیقه
 • رده سنی: 15+ سال

8. بازی The Witcher Adventure Game

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

بازی ویچر یکی دیگر از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی در ژانر ماجراجویی و اکتشاف است. آخرین نسخه ویدیویی این بازی در سال 2015 منتشر شد. در این بازی ویچر کاراکتر اصلی داستان با انواع و اقسام هیولاها، جادوگران، الف‌ها، پادشاهان و جانوران سروکار دارد. فضای بازی در محیطی کاملا فانتزی به سر می‌برد. شخصیت‌های متنوعی نیز در بازی وجود دارند که بر جنبه ماجراجویی آن می‌افزایند.

در طول بازی مأموریت‌های مختلفی برای بازیکنان در نظر گرفته می‌شود که باید یک به یک آن‌ها را جلو ببرند. در نسخه بردگیم این بازی، هر یک از بازیکنان اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. به همین دلیل امکان درگیری بین بازیکنان درون بازی نیز وجود دارد. بنابراین حتما باید علاوه بر هیولاها، حواستان به سایر بازیکنان در بازی نیز باشد.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 2 تا 4 نفر
 • زمان بازی: 120 دقیقه
 • رده سنی: 16+ سال

9. بازی Street Fighter Deck-building Game

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

داستان بازی Street Fighter Deck-building Game از این قرار است که هر یک از افراد درون بازی باید تلاش کنند تا قدرت لازم برای پیروزی در نبرد با رقبا را به دست بیاورند. نسخه ویدیویی این بازی در سال 2014 منتشر شد. این بازی در ژانر مبارزه‌ای قرار می‌گیرد. در نسخه بردگیم آن هر یک از بازیکنان در ابتدای بازی 10 کارت تحویل می‌گیرند. هر یک از این کارت‌ها قدرت خرید ابزارهای خاصی را درون بازی به بازیکنان می‌دهد.

بازیکنان باید با استراتژی مشخص خود، با خرید تجهیزات قدرت‌شان را افزایش دهند. در ادامه وارد رقابت با سایرین می‌شوند. برنده بازی کسی است که بتواند سایر رقبا را شکست دهد.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 2 تا 5 نفر
 • زمان بازی: 45 دقیقه
 • رده سنی: 15+ سال

10. بازی Betrayal at Baldur’s Gate

بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی

بازی ویدیویی Betrayal at Baldur’s Gate در ردیف بازی‌های جذاب رایانه‌ای دهه 90 میلادی قرار داشت. این بازی در ژانر وحشت قرار دارد. هر چند که در طول سال‌های اخیر کمتر از این بازی شنیده‌ایم؛ اما در سال 2017 با عرضه جدید‌ترین نسخه، بار دیگر مورد توجه علاقه‌مندان بازی‌های ویدیویی قرار گرفت. همزمان با عرضه نسخه ویدیویی این بازی، از بردگیم اقتباسی آن نیز رونمایی شد.

داستان بازی در خیابان‌های شهری با نام Baldur’s Gate می‌گذرد. بازیکنان در طول قدم زدن در خیابان‌های شهر با اتفاقات مختلفی روبه‌رو می‌شوند. همه این اتفاقات به نوعی با خدای قاتل و ترسناک بازی یعنی Bhaal در ارتباط هستند. بازیکنان باید ضمن کشف رمز و راز هر یک از این پدیده‌ها، به دنبال راهی برای جلوگیری از اقدامات وحشیانه Bhaal باشند. این ایده جذاب بازی Betrayal at Baldur’s Gate را به یکی از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی تبدیل کرده است.

 • تعداد بازیکنان بردگیم: 3 تا 6 نفر
 • زمان بازی: 60 دقیقه
 • رده سنی: 12+ سال

کلام پایانی

با تعدادی از بهترین بردگیم‌ها برای دوست داران بازی‌های ویدیویی آشنا شدیم. خیلی‌ها گمان می‌کردند که فناوری پیشرفته بازی‌های ویدیویی، بساط بردگیم‌ها را برای همیشه جمع خواهد کرد. در عین حال شاهد هستیم که بازی‌های رومیزی پس از یک دوره رکود، اکنون جایگاه ویژه‌ای در صنعت بازی و سرگرمی به خود اختصاص داده‌اند. تولید‌کنندگان بازی‌های رومیزی با گره زدن بردگیم‌ها به بازی‌های ویدیویی، بازار خوبی را برای خود دست و پا کرده‌اند.

تجربه بازی‌های رومیزی فوق را داشته‌اید؟ اگر قرار باشد به لیست بالا بردگیم دیگری اضافه کنید، انتخاب شما چیست؟ تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: با مزایای بردگیم‌ها برای کودکان آشنا شوید

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0