اسباب بازی‌های ضد استرس راه حالی عالی برای کاهش استرس در کودکان

اسباب بازی‌های ضد استرس راه حالی عالی برای کاهش استرس در کودکان

خلاصه: چندین اسباب بازی و وسیله در بازار وجود دارد که تمامی آنها توسط درمانگران و حتی مربیان در محیط‌های مدرسه استفاده می‌شوند تا بتوانند با کمک آنها استرس را در کودکان کاهش دهند. بسیاری از آنها در مقطعی از زمان بسیار محبوبیت پیدا کردند و البته اثر مثبت نیز داشتند. هدف از بازی با این […]

چندین اسباب بازی و وسیله در بازار وجود دارد که تمامی آنها توسط درمانگران و حتی مربیان در محیط‌های مدرسه استفاده می‌شوند تا بتوانند با کمک آنها استرس را در کودکان کاهش دهند. بسیاری از آنها در مقطعی از زمان بسیار محبوبیت پیدا کردند و البته اثر مثبت نیز داشتند.

هدف از بازی با این اسباب بازی‌ها در درجه اول سرگرمی است، اما برای کودکانی که نیاز به چیزی غیر از سرگرمی دارند، این وسایل برای کاهش استرس، افزایش تمرکز یا کاهش اضطراب استفاده می‌شوند. این اسباب بازی‌ها همچنین می‌توانند برای هدف قرار دادن مهارت‌های حرکتی مانند حرکات ریز و کششی دست استفاده شوند.

هدف از بازی با اسباب بازی‌های کاهش دهنده استرس چیست؟

بسیاری از افراد از این مدل اسباب بازی‌ها برای از بین بردن استرس و اضطراب، کمک به تمرکز یا فقط برای بازی و تفریح استفاده می‌کنند. توپ‌های کاهش دهنده استرس، اسنایپر و حتی اسلایم‌ها می‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند و حس آرامش را برای کودکان به همراه داشته باشند و در عین حال، محصولاتی برای سرگرم کردن باشند. این مدل اسباب بازی‌ها که اسباب بازی‌های لمسی هستند برای کودکان تا بزرگسالانی که پشت میز در محل کار نشسته‌اند، مناسب هستند و برای همه مزایایی یکسان دارند.

چه کودکانی به این مدل اسباب بازی‌ها نیاز دارند؟

اسباب بازی‌های ضد استرس

این اسباب بازی‌ها برای کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) و سایر بیماری‌های عصبی رشدی مانند اوتیسم مفید است.

منطق پشت این انتخاب این است که فعالیت‌های بدنی لذت‌بخش یا سرگرم‌کننده در زمان بازی با این وسایل می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون دوپامین (هورمون لذت) و نورآدرنالین (که به تنظیم خواب و هوشیاری کمک می‌کند) می‌شود. ترشح این هورمون‌ها باعث افزایش توجه و همچنین بیشتر شدن تمرکز می‌شود.

علاوه بر این، اینگونه بازی‌ها می‌توانند روی سیستم عصبی اثر بگذارند و آن را فعال کنند. سیستم عصبی فعال می‌تواند حس لامسه را بهبود بخشد، که به ویژه برای کودکان اوتیسم با مشکلات حسی مانند یک محرک عمل می‌کند.

اسباب بازی جذاب برای کاهش استرس

استرس در کودکان به دلایل مختلفی رخ می‌دهد و حتی ممکن است دلیل آن ژنتیکی باشد. در ادامه برخی از اسباب بازی‌های کاهش دهنده استرس را نام خواهیم برد. اگر کودک شما هم در چنین شرایطی قرار دارد می‌توانید یکی از آنها را برای او تهیه و خریداری کنید و استرس را در او کاهش دهید.

خمیر اسلایم

اسباب بازی‌های ضد استرس

خمیر اسلایم یکی از بازی‌های کاهش دهنده استرس است که هم برای بزرگسالان جذابیت دارد و هم کودکان عاشق آن هستند. کودکان می‌توانند این خمیر را فشار دهند، بکشند، له کنند و پیچ و تاب دهند تا به مدیریت اضطراب کمک کنند یا از آن به عنوان یک ابزار آرام بخش استفاده کنند. بازی با خمیر اسلایم همچنین می‌تواند راهی عالی برای کمک به تمرکز یا حفظ توجه کودک باشد. رنگ‌بندی مختلف خمیر اسلایم آن را به وسیله‌ای جذاب تبدیل کرده است و حتی این امکان برای کودکان فراهم است که رنگ آن را با رنگ‌هایی که در خانه دارند، تغییر دهند.

روانشناسان روی اثر خمیر اسلایم در کاهش استرس و اضطراب تحقیقات بسیاری انجام دادند. بر اساس این تحقیقات و بررسی‌ها مشخص شده است که بازی با این وسیله می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون اندورفین‌ شود و مستقیم روی خلق و خو اثر مثبت می‌گذارد.

لگو

اسباب بازی‌های ضد استرس

داستان برند لگو نشان می‌دهد که این برند و آجرهای رنگارنگش، بازی محبوب کودکان از زمان قدیم تا به امروز است و بازی با آن مزایای بسیاری برای کودکان دارد. همان‌طور که در مقاله مزایای بازی با لگو برای کودکان گفتیم، یکی از دلایل مفید بودن لگو برای مغز این است که باعث افزایش تمرکز می‌شود. بازی‌ای که در آن کودک به طور فعال درگیر تفکر است، تأثیر مثبتی بر رشد توجه او خواهد داشت و این درست نقطه مقابل موبایل و سرگرمی‌های این‌چنینی است. به صورت کلی، لگو می‌تواند استرس را از کودک شما دور کند و آن را غرق بازی کند.

از لگو برای تقویت قوه تخیل، عضلات، مهارت‌های بدنی، قدرت داستان سرایی و افزایش اعتماد به نفس نیز استفاده می‌شود و هم برای بزرگسالان کارایی دارد و هم کودکان می‌توانند از آن نهایت بهره را ببرند.

خمیر بازی

اسباب بازی‌های ضد استرس

مورد اول ما در این لیست خمیر اسلایم بود که به دلیل خاصیت فیزیکی که دارد، به عنوان یک بازی کاهش دهنده استرس شناخته می‌شود؛ اما خمیرهای دیگری نیز در بازار وجود دارند که تمام آنها می‌توانند به کودکان در کاهش اضطراب کمک کنند.

خمیر بازی به صورت مستقیم با حس لامسه کودکان در ارتباط است و این می‌تواند مزایای بسیاری برای فرزند شما داشته باشد. علاوه بر استرس می‌توانید انتظار داشته باشید که حس لامسه کودکان تقویت شود، حرکات دست او تقویت شود، قوه تخیل او تقویت شود و اعتماد به نفس و تمرکز در آنها افزایش پیدا کند. کودکان در زمان بازی با انواع خمیر انرژی ذخیره شده خود را تخلیه می‌کنند و همچنین برای مدت زمانی از احساس خشم و استرس دور می‌شوند.

دومینو

اسباب بازی‌های ضد استرس

به صورت کلی، هر بازی که کودکان در آن مجبور به استفاده از خلاقیت و قوه تخیل باشند،‌ آنها را از استرس و اضطراب دور می‌کند. دومینو همین خاصیت را دارد و کودکان در زمان بازی با این وسیله باید تمام خلاقیت خود را به کار بگیرند تا بتوانند سازه‌ای خلق کنند. علاوه بر این رسیدن به موفقیت و حتی شکست در بازی می‌تواند آنها را قوی کند و این می‌تواند سر منشا مقابله با حس اضطراب در آنها باشد. حتما با خود فکر می‌کنید که حس شکست خود باعث به وجود آمدن استرس می‌شود. درست است، اما این استرس با آن چیزی که کودک در زمان عادی زندگی تجربه می‌کند زمین تا آسمان فرق دارد و این حس می‌تواند آنها را برای مواجهه با مشکلات بزرگ‌تر، آماده کند.

وسایل هنری

اسباب بازی‌های ضد استرس

هنر وسیله‌ای برای رسیدن به آرامش در بزرگسالان و کودکان است. کار با آبرنگ، مداد رنگی، گواش، در دست گرفتن قلم مو و خلق اثری زیبا می‌تواند هر فردی را برای ساعاتی از اضطراب و استرس دور کند. کودکان نیز از کار با وسایل هنری آرامش می‌گیرند و این می‌تواند فرصت خوبی باشد تا برای او این وسایل را تهیه کنید تا هم بر استرس او غلبه کنید‌ و هم، خلاقیت و ذوق هنری را در او تقویت کنید.

خرید بازی‌های کاهش دهنده استرس در کودکان

مطمئنا به عنوان والدین دغدغه و ناراحتی استرس و اضطراب در کودک خود را دارید. اما این فرصت برای شما فراهم است که با این اسباب بازی‌ها این ناراحتی را در کودک خود کاهش دهید. تمام این بازی‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم را می‌توانید از وب‌سایت ویززززز تهیه کنید.

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0