معرفی بازی رومیزی شاهراه + آموزش نحوه بازی

معرفی بازی رومیزی شاهراه + آموزش نحوه بازی

خلاصه: برخی از بردگیم‌های معروف خارجی بدون هیچ‌گونه تغییر خاصی فارسی‌سازی شده و در کشور ما نیز عرضه می‌شوند. این در حالی است& که سازندگان باید تلاش کنند تا انواع سبک بردگیم را با فرهنگ ایرانی سازگار کنند تا مخاطب ایرانی بتواند به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کند. هر چند که در انجام این کار […]

برخی از بردگیم‌های معروف خارجی بدون هیچ‌گونه تغییر خاصی فارسی‌سازی شده و در کشور ما نیز عرضه می‌شوند. این در حالی است& که سازندگان باید تلاش کنند تا انواع سبک بردگیم را با فرهنگ ایرانی سازگار کنند تا مخاطب ایرانی بتواند به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کند. هر چند که در انجام این کار نباید جذابیت‌های بازی‌ها کاهش پیدا کند. شاهراه، بازی رومیزی جذابی است که از بردگیم Ticket to Ride الهام گرفته شده است. قوانین بازی نسبتا ساده است؛ اما این موضوع به هیچ عنوان از جذابیت آن کم نکرده است. در ادامه قصد داریم به معرفی بازی رومیزی شاهراه بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی بازی رومیزی شاهراه

معرفی بازی رومیزی شاهراه

اولین گام در معرفی بازی رومیزی شاهراه، بررسی داستان بازی است. داستان بازی در ایران جریان دارد. از نظر زمانی نیز فضای بازی تداعی‌کننده سال 1340 است. شرایطی که جنگ جهانی دوم به تازگی پایان یافته است. ایران نیز مانند سایر کشورهای دنیا به فکر بازسازی داخلی و تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است. زیرساخت لازم برای بازسازی کشور و برقراری ارتباط با همسایگان، وجود مسیرهای زمینی است.

افراد حاضر در بازی نقش صاحبان چند گاراژ اتوبوس‌رانی را بازی می‌کنند. آن‌ها قصد دارند برای رونق حمل و نقل جاده‌ای در کشور، شهرهای مهم ایران و همچنین برخی از شهرهای مهم کشورهای همسایه را به یکدیگر متصل کنند. برنده بازی کسی است که بتواند بیشترین تعداد شهر را به یکدیگر متصل کند.

مشخصات بازی شاهراه
رده سنی8 سال به بالا
تعداد نفرات بازی2 تا 5 نفر
مدت زمان بازی30 تا 60 دقیقه
محتویات درون جعبه بازی شاهراه
کارت اتوبوس110 عدد
کارت بلیت30 عدد
اتوبوس200 تا (در پنج رنگ مختلف)
مهره امتیاز5 عدد
دفترچه راهنما1 عدد

راهنمای نحوه انجام بازی بردگیم شاهراه

معرفی بازی رومیزی شاهراه

با نگاهی به تاریخچه بردگیم‌ها مشخص می‌شود که در یک سیر تکاملی از بازی‌های ساده و پیش پا افتاده، به بازی‌هایی مهیج و پیشرفته رسیده‌ایم. در طراحی خیلی از بردگیم‌های جدید تلاش می‌شود تا بین بازی و آنچه در محیط واقعی زندگی جریان دارد، رابطه‌ای برقرار شود. با مطالعه مقاله معرفی بازی رومیزی شب مافیا می‌توانید به این نکته مهم پی ببرید.

در ادامه معرفی بازی رومیزی شاهراه، باید به بررسی نحوه انجام این بازی سرگرم‌کننده بپردازیم. یکی از ایراداتی که به برخی از بردگیم‌ها وارد می‌شود، این است که جذابیت آن‌ها با تعداد نفرات کم بشدت افت پیدا می‌کند. خبر خوب اینکه بردگیم شاهراه را می‌توانید حتی به صورت دو نفره برگزار کنید و نهایت لذت را از آن ببرید. هر چند که این بازی را می‌توان تا سقف 5 نفر نیز انجام داد.

هر نفر در بازی باید ابتدا یک مهره امتیاز را انتخاب کند. سپس 45 اتوبوس هم‌رنگ با مهره امتیاز نیز در اختیار او قرار می‌گیرد. پس از آن باید به ترتیب 4 کارت اتوبوس و 3 کارت بلیت به صورت تصادفی در اختیار افراد حاضر در بازی قرار می‌گیرد. از کارت‌های اتوبوس باقی‌مانده باید 5 تا را روی زمین قرار گیرند تا همه آن‌ها را مشاهده کنند. باقی کارت‌ها نیز به پشت در کنار آن‌ها قرار می‌گیرند.

پس از آن باید به نوبت بازی را پی بگیرید. هر کس در نوبت خود می‌تواند یکی از سه کار زیر را انجام دهد:

  • دو کارت اتوبوس از روی کارت‌های رو شده یا سایر کارت‌های اتوبوس بردارد.
  • سه کارت بلیت بردارد. حداقل باید یکی از کارت‌های بلیت را نگه دارد.
  • دو شهر مشخص شده روی نقشه بازی را با کنار هم قرار دادن اتوبوس‌هایش به هم متصل کند.

فاصله بین هر دو شهر با تعدادی خانه به رنگ مشخص، تعیین شده است. فرض کنید فاصله بین دو شهر روی نقشه 3 خانه آبی رنگ باشد. برای اینکه بتوان با اتوبوس‌های در اختیار دو شهر را به هم متصل کرد، باید 3 کارت اتوبوس آبی جمع‌آوری نمود. سپس با استفاده از سه اتوبوس (به هر رنگی که باشند) می‌توان دو شهر را به هم متصل کرد. بعد از متصل کردن هر دو شهر به یکدیگر با توجه به فاصله آن‌ها امتیاز خاصی به بازیکن تعلق می‌گیرد.

معرفی بازی رومیزی شاهراه

همچنین در صورت متصل کردن شهرهایی که نام آن‌ها روی کارت بلیت درج شده، امتیاز به بازیکن تعلق می‌گیرد. البته اگر در پایان بازی کارت بلیتی در اختیار بازیکن باشد که شهرهای روی آن را به هم متصل نکرده باشد، به ازای امتیاز کارت، از مجموع امتیازات او کسر می‌شود.

وقتی تعداد اتوبوس‌های یک بازیکن به یک یا صفر برسد، بازی متوقف شده و امتیازات بازیکنان محاسبه می‌شود. کسی که بیشترین امتیاز را جمع‌آوری کرده باشد، برنده بازی خواهد بود. معرفی بازی رومیزی شاهراه در دفترچه بازی نیز به صورت کامل آمده است. البته همان طور که ذکر کردیم، بازی شاهراه قوانین پیچیده و زیادی ندارد. به همین دلیل بازیکنان خیلی زود با آن آشنا می‌شوند.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی بازی رومیزی شاهراه پرداختیم. شاهراه تمام ویژگی‌های بردگیم عالی را در خود جای داده است. بنابراین اگر به دنبال خرید بردگیم جذاب برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه خود هستید، شاهراه را به عنوان گزینه‌ای ایده‌آل مد نظر قرار دهید. همچنین اگر تجربه بازی رومیزی شاهراه را دارید، لطفا نظرات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

تضمین
بهترین قیمت
ارسال
به سراسر کشور
ضمانت
اصل بودن کالا
پرداخت
در محل
موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0